Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēl var paspēt iesniegt pieteikumu vienreizējam atbalstam par malku

Foto: momenti.lv/Anita Austvika

Vēl tikai trešdien, 30. novembrī, var paspēt pieteikties uz vienreizējā atbalsta maksājuma 60 eiro apmērā saņemšanu par apkurē izmantoto malku, neuzrādot čeku. Statistika apliecina, ka tas līdz šim bijis populārākais valsts noteiktais atbalsta veids.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) vadītāja Baiba Vorobjeva informē, ka novadā vienreizējam atbalsta maksājumam par malku 60 eiro iesniegušas 1622 mājsaimniecības. B. Vorobjeva skaidro, ka vidēji dienā joprojām tiek saņemti 100 pieteikumi vienreizējam atbalstam par malkas iegādi. Savukārt atbalstam par granulu, skaidu brikešu iegādi iesniegti 19 pieteikumi. Ir saņemts tikai viens pieteikums energoresursu atbalsta saņemšanai par to, ka apkurē tiek izmantota elektroenerģija.

Līdz šim apkurē izmantoto energoresursu atbalstam novada iedzīvotājiem izmaksāti 96 463,94 eiro. No tiem 1080 eiro – skaidrā naudā novada pašvaldības kasē Semināra ielā 28.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka, ņemot vērā straujo energoresursu sadārdzinājumu, valdība ir apstiprinājusi atbalsta pasākumus iedzīvotājiem. Jāpievērš uzmanība, ka atbalsta pasākumi sedz tikai ārkārtas sadārdzinājumu. Proti, atbalsts pienākas tikai sākot ar noteiktu cenu, iegādāto energoresursu apjoms un maksimālā cena (atbalsta apjoms) ir ierobežots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājsaimniecībām, kuras no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim mājokļa apkurē izmanto granulas, briketes vai malku, kā arī mājsaimniecībām, kuras laika periodā no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim mājokļa apkurē izmanto elektroenerģiju, pašvaldībai jāiesniedz iesniegums. Iesniegumu iespējams aizpildīt pašvaldību pakalpojumu portālā www.ePakalpojumi.lv vai arī klātienē VPVKAC.

No 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim valsts atbalstu saņems mājsaimniecības, kurās ir centrālapkure. Šiem iedzīvotājiem nekur nav jāpiesakās, viņi atbalstu saņems automātiski.

Savukārt no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. aprīlim valsts atbalstu saņems mājsaimniecības, kuras mājokļa apkurē izmanto dabasgāzi. Arī šiem iedzīvotājiem nekur nav jāpiesakās,  atbalsts tiks piemērots rēķinos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.