Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēl tikai šonedēļ var pieteikt pasākumus un kļūt par Vidzemes inovāciju nedēļas līdzorganizatoriem

Vēl līdz 28. janvārim iespējams pieteikt pasākumu un kļūt par Vidzemes inovāciju nedēļas 2022 līdzorganizatoru. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Vidzemes plānošanas reģions par nedēļas virstēmu izvirzījis jēdzienu “simbioze”. Jēdziena skaidrojums – tā ir kādas kopīgas problēmas vai izaicinājuma risināšana ierobežotu resursu apstākļos, ko rosina savstarpēji izdevīgas attiecības starp dažādiem, šķietami neatkarīgiem spēlētājiem. Pasākumu pieteikuma veidlapa pieejama tīmekļa vietnē innovation.vidzeme.lv. Šobrīd zināms, ka Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros notiks teju 20 pasākumi.

Pasākumu formāti ir dažādi – iecerēts organizēt gan seminārus un konferences, gan darbnīcas un atvērto durvju dienas. Tāpat Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros plānots dot startu jaunām projektu idejām un atbalsta programmām. Organizatoru vidū ir uzņēmumi, organizācijas un iestādes ne tikai no Vidzemes, bet arī no citiem Latvijas reģioniem. Simbiozes potenciāls tiks aktualizēts tūrismā, pārtikas ražošanā, bioatkritumu apsaimniekošanā, vietējo kopienu darbībā u.c. Pasākumi notiks februāra pēdējā nedēļā – no 21. līdz 25. februārim.

Vidzemes inovāciju nedēļas koncepta autore, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne stāsta: “Esam gandarīti, ka Latvijā biznesa vidē vēl neierastais simbiozes jēdziens radījis tik lielu interesi un sabiedrība vēlas par to diskutēt, izvērtēt savstarpēji izdevīgu attiecību potenciālu un iespējas. Simbiotiskas attiecības latviešu mentalitātei var būt liels izaicinājums, jo tās pieprasa atvērties, uzticēties, dalīties idejās. Tomēr jāatzīst, ka ierobežotie resursi un klimata politikas uzstādījumi sākumā motivēs, vēlāk, iespējams, piespiedīs mūs vairāk sadarboties, meklēt kopīgus saskarsmes punktus, risināt kopīgas problēmas. Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros mēs runājam ne tikai par tām tēmām, kam šobrīd piešķirta politiska nozīmība, bet izvirzām diskusijām arī tos jautājumus, kas pavisam drīz kļūst aktuāli visiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atvērtu pieteikuma veidlapu, lūdzu, klikšķiniet šeit.

Atgādinām, ka 2022. gadā Vidzemes plānošanas reģions jau ceturto gadu organizēs Vidzemes inovāciju nedēļu. Tās mērķis veidot auglīgu vidi jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, sadarbībai un ideju apmaiņai starp izglītības un pētniecības sektoru, uzņēmējiem un zinātniekiem, nozaru līderiem un sabiedrību, ideju radītājiem un finansētājiem.

Jāpiebilst, ka, lai arī Vidzemes inovāciju nedēļas iniciatīva tika aizsākta, lai stiprinātu tieši vidzemnieku inovācijas garu, šī pasākumu platforma ik gadu pulcē organizatorus un apmeklētājus no visas Latvijas. 

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.