Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēl nedēļu skolēni var pieteikties konkursam “Radošais intelektuālis”

Patentu valde aicina nenokavēt un līdz 18.oktobrim skolēnus izstrādāt un iesniegt radošos darbus konkursā “Radošais intelektuālis”, lai tādējādi sekmētu jauniešu izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu organizē Patentu valde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija”, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociāciju Latvijas Nacionālā grupa, kā arī biedrību “Junior Achievement Latvia”.

Skolēni aicināti apvienoties divu līdz trīs cilvēku komandās, veidojot uzdevumus atbilstoši trīs vecuma grupām: 4. – 6.klase, 7. – 9.klase un 10. – 12.klase. Katras grupas trīs labākie darbi tiks apbalvoti ar mūsdienīgām un jauniešiem aktuālām dāvanām – viedpulksteņi “FORERUNNER 45 / 45S”, skrejriteni “Razor A125 Kick Scooter Clear GS” un austiņas “Aftershokz Open Move”. Viena no laureātu komandām saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju. Savukārt visi konkursa dalībnieki saņems īpašu pārsteigumu no atbalstītāju veikaliem – internetveikala garminshop.lv un eleme.eu.

Skolēnu uzdevums ir veidot trīs radošus uzdevumus par intelektuālā īpašuma tematiku, kas būtu aktuāli darbu radītāju vienaudžiem, balstoties uz metodisko materiālu “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”. Jaunieši savus radošos uzdevumus aicināti veidot par šādām tēmām: intelektuālais īpašums, izgudrojumi un patenti, preču zīmes, dizainparaugi, aizsardzība pret viltošanu un rūpnieciskā īpašuma nozīmīgums uzņēmējdarbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radošos uzdevumus skolēni var veidot gan fotografējot, gan filmējot, gan veidojot testus un krustvārdu mīklas, kā arī citādi radoši izpaužoties, lai rosinātu interesi par intelektuālā īpašuma nozīmību mūsdienās un uzņēmējdarbībā. Vairāk par konkursu šeit.

Radošos darbus konkursam “Radošais intelektuālis” jāiesniedz līdz 2021.gada 18.oktobrim, savukārt žūrija tos vērtēs no 25. līdz 29.oktobrim. Laureātu paziņošana un labāko darbu apbalvošana plānota tiešsaistes pasākumā 24.novembrī.

Iepriekš Patentu valde rīkoja skolēnu video konkursu “Radi. Dari. Aizsargā”, kura mērķis bija rosināt radīt darbus, kas respektē un aizsargā zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu. 

Informāciju sagatavoja:Karīna Breimane, Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecākā referente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.