Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Veidojot mūziklu “Agrā rūsa”, iedvesmu smeļas Apē

Turpinot aizsākto muzikālo izrāžu ceļu, “Producentu grupa 7” nolēmusi skatītājus iepriecināt ar Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūziklu “Agrā rūsa” (pēc Elīnas Zālītes romāna “Agrā rūsa”), tāpēc pagājušajā nedēļā visa radošā komanda viesojās E. Zālītes memoriālajā mājā Apē, lai iepazītu rakstnieces personību un izprastu romāna “Agrā rūsa” tapšanas vēsturi.

Mūzikla producents Aigars Dinsbergs atzīst, ka brauciens bijis vērtīgs, apmeklējot Zālītes memoriālo māju, iegūts lielāks priekšstats par romāna autores mūža gājumu un ne tikai. “Tas bija fantastisks, izzinošs muzeja gides stāstījums par Elīnas Zālītes biogrāfiju. Tagad mums visiem ir lielāks priekšstats par viņas kā rakstnieces dzīves gaitām. Uzzinājām, ka, rakstot romānu, prototipus viņa bija ņēmusi no savā dzīves ceļā satiktiem cilvēkiem. Kā arī viņas pašas dzīve ir ņemta par pamatu tik iespaidīgam romānam. Šādas memoriālās mājas pastāvēšana ir ieguvums ne tikai tiem, kas skatījušies filmu vai lasījuši grāmatu, bet arī jaunākajai paaudzei, kas varbūt par “Agro rūsu” vispār zina maz. Noteikti katram būs kaut kas savs aizķēries no iegūtās informācijas un tas palīdzēs aktieriem iejusties tēlos ar vēl lielāku pārliecību un izpratni,” “Ziemeļlatvijai” atzīst A. Dinsbergs, kurš komandas vārdā par viesošanos un uzņemšanu Apē teic tikai tos labākos vārdus. “Mēs satikām atvērtus, pozitīvus cilvēkus, kas mūs laipni, ar sirdi un dvēseli uzņēma. Apei noteikti piemīt tāds mazpilsētas šarms,” pauž A. Dinsbergs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.