Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Veido iedzīvotāju padomes

Aizvadītā, 2023. gada sākumā spēkā stājās jaunais Pašvaldību likums, kurā kā viens no sabiedrības iesaistes veicināšanas pasākumiem ir iekļauta iedzīvotāju padomju veidošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādas padomes ir konsultatīva, iedzīvotāju veidota institūcija vietējās kopienas iesaistei pašvaldības darbā, piemēram, dažādu lēmumu pieņemšanā un teritorijas attīstības plānošanā.

2023. gada 31. oktobrī stājās spēkā Smiltenes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi “Smiltenes novada pašvaldības iedzīvotāju padomju nolikums”. Lai nodrošinātu katras administratīvās teritorijas pārstāvniecību, nolikums paredz iedzīvotāju padomes veidot katras novada pilsētas un pagasta teritorijā. Kopumā paredzēts veidot 15 padomes: Smiltenes pilsētā, Apes pilsētā un pagastā, Bilskas, Blomes, Brantu, Drustu, Gaujienas, Grundzāles, Launkalnes, Palsmanes, Raunas, Smiltenes, Trapenes, Variņu un Virešu pagastos.

Pagastos padomē var darboties pieci cilvēki, bet Smiltenes pilsētā – septiņi atbilstoši teritoriālajam iedalījumam un proporcionāli iedzīvotāju skaitam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju padomju veidošanas procesu šajās teritorijās, Smiltenes novada pašvaldība no 7. līdz 31. martam pieņems kandidātu pieteikumus darbam šajās padomēs, informē Marita Mūze, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja.

Smiltenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt aktīviem un pieteikt savu kandidatūru vai ieteikt kādu citu kandidātu darbam iedzīvotāju padomes sastāvā.

Kandidātus iedzīvotāju padomes locekļa amatam var izvirzīt ikviens attiecīgā pagasta vai pilsētas iedzīvotājs, iesniedzot ar kandidātu rakstveidā saskaņotu pieteikumu. Iedzīvotājs ir tiesīgs pieteikt arī savu kandidatūru darbam iedzīvotāju padomē. Par iedzīvotāju padomes locekli var būt Latvijas vai Eiropas Savienības pilsonis, kurš ir reģistrēts Fizisko personu reģistrā un sasniedzis 16 gadu vecumu. Par padomes locekli nav atļauts būt domes deputātam, pašvaldības izpilddirektoram un viņa vietniekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumus var iesniegt: klātienē Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā un tā struktūrvienībās Apē, Raunā, Drustos, Variņos, Gaujienā, Trapenē, Grundzālē, Palsmanē vai pagastu pārvaldēs, vai arī sūtot pieteikuma veidlapu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu padomes@smiltenesnovads.lv. Pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības tīmekļvietnē, klientu apkalpošanas centros un pagastu pārvaldēs.

Kandidātu pieteikumus apkopos un pārbaudīs komisija, ko izveidos Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš. Ja kādā padomē būs pieteikušies par maz kandidātu, tiks izsludināta atkārtota pieteikšanās. Pēc datu apkopošanas pašvaldība organizēs balsošanu par padomes kandidātiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.