Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Veicinās cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību

Šā gada marta sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē reģistrēti vairāk kā 55700 bezdarbnieki, no tiem 7457 ir cilvēki ar invaliditāti. Bezdarbnieku ar invaliditāti īpatsvars no kopējā bezdarbnieku skaita – 13.4%. Tāpat grūtības atrast darbu ir jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, senioriem, jaunajām māmiņām un kara bēgļiem no Ukrainas. Lai risinātu šo problēmu, sociālais uzņēmums “Ligero” jau ceturto reizi rīko Darba iespēju festivālu “Visiem!” un aicina uzņēmumus un organizācijas pieteikt savu dalību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls notiks 2. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā, un tā mērķis ir inovatīvā un praktiskā veidā savest kopā darba devējus ar potenciālajiem darbiniekiem, īpaši cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem un citiem cilvēkiem no dažādām sociālā riska grupām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē. Esošā darbinieku trūkuma apstākļos šis pasākums uzņēmumiem un organizācijām būs iespēja brīvā un draudzīgā atmosfērā klātienē iepazīstināt ar savu darbību, piedāvātajām darba vakancēm, ilgstpējības principiem un vienlaikus lauzt stereotipus un aizspriedumus par dažādām profesijām.

Labklājības ministre Evika Siliņa uzsver: “Cilvēki ar invaliditāti līdz šim ir bijis nepamanīts un nenovērtēts darbaspēks. Darba iespēju festivāls ir praktiska iespēja satikties darba devējiem ar cilvēkiem ar invaliditāti un lauzt aizspriedumus vienam par otru. Šobrīd trūkst darba roku gandrīz ikvienā jomā, jo īpaši ir vajadzīgi vienkāršāku darbu veicēji, un mēs varam dot iespēju cilvēkiem ar invaliditāti izpaust sevi. Daudziem no šiem cilvēkiem ir nepieciešams apgūt dažādas prasmes t.sk. sociālās, digitālās un citas specifiskākas prasmes, bet tās ir risināmas lietas. Taču ir vērojama arī laba tendence – uzņēmumi paši ir aktīvi sākuši interesēties par iespējām nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti, pielāgojot vidi un apstākļus. Iekļaujošu sabiedrību mēs veidojam tikai kopīgiem spēkiem – darba devēji, darba ņēmēji un sabiedrība, esot pieņemošāki un atvērtāki.”

 “Cilvēki ar invaliditāti ir izcils darba resurss, kuru mēs Latvijā vēl neesam pilnībā apzinājuši. Jāuzlabo likumdošana, jāpilnveido atbalsta sistēma, jāattīsta mērķtiecīgi pasākumi un cilvēkiem būs iespēja strādāt, apgādāt sevi un savu ģimeni. Savukārt festivāls ir brīnišķīga iespēja, kurā darba devēji var iepazīties ar cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, praktiski izvērtēt cilvēka spējas un, iespējams, kādu pieņemt darbā!”stāsta invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” vadītājs Ivars Balodis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektora vietniece politikas plānošanas un administratīvajos jautājumos Ilona Kiukucāne pauž: “Darba devējiem  jauniešu, cilvēku ar īpašām vajadzībām, Ukrainas bēgļu un citu sociāli neaizsargātu grupu integrācija darba tirgū ir ļoti aktuāls jautājums. Tāpēc LDDK un tās biedri īsteno dažādas aktivitātes un projektus izglītības, profesionālās izglītības un darba attiecību jomās. Festivāls, kurā neformālā gaisotnē var satikties darba devēji un potenciālie darbinieki, var kalpot kā veiksmīgs pamats darba attiecību veidošanai. Ieguvēji būs visi – darba ņēmēji, uzņēmumi un galu gala arī valsts kopumā, jo strādājošs cilvēks nozīmē, ka strādā arī valsts ekonomika.”

Pieteikšanās līdz 5. maijam

Festivāls ir atvērta satikšanās platforma, kuras saturu veido ikviens iesaistītais darba devējs, sniedzot apmeklētājiem iespēju izzināt dažādu profesiju aizkulises un izmēģināt tās praksē. Uzņēmumi un organizācijas pasākumā aicinātas piedalīties ar radošām meistarklasēm un interaktīviem stendiem. Dalību festivālā iespējams pieteikt līdz 5. maijam sociālā uzņēmuma “Ligero” mājas lapā www.ligero.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt Eiropas Komisija 2023. gadu pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu, lai veicinātu konkurētspēju, līdzdalību, talantu attīstību un pieaugušo iesaisti izglītībā. Kā ir atzinusi Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena – svarīgi ir ne tikai vairāk investēt profesionālajā izglītībā un veicināt izglītību atbilstoši uzņēmumu vajadzībām, bet būtiski ir, lai vajadzības sakristu ar cilvēku vēlmēm un gaidām. Tāpēc šogad festivālā īpaši aicinātas piedalīties arī augstskolas, koledžas un tehnikumi.

Jau ceturtais festivāls

Šis ir jau ceturtais darba iespēju festivāls. Iepriekšējie trīs pulcēja vairākus desmitus darba devējus un vairākus tūkstošus darba meklētāju. 2022. gadā festivāls ieguva LR Tiesībsarga gada balvu “Nodarbinātības veicinātājs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba iespēju festivālu “Visiem!” organizē sociālais uzņēmums “Ligero”, kas veic sociālo uzņēmējdarbību ar mērķi savest kopā cilvēkus no dažādām sociālā riska grupām (jo īpaši cilvēkus ar invaliditāti) ar potenciālajiem darba devējiem. Pasākuma norisi atbalsta Labklājības ministrija,  Latvijas Darba devēju konfederācija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Rīgas dome, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Jaunatnes padome, sociālais uzņēmums – zvanu centrs “Sonido”.

Informāciju sagatavoja:Liene Reine-Miteva, sociālā uzņēmuma “Ligero” vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.