“VEF BA Valkā” sīvā cīņā viesos pārspēj RTU

Uzvaru “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” spēlē piektdien, 2.decembrī, izcīnīja “VEF basketbola akadēmija Valkā”, kas viesos spēlē ar diviem pagarinājumiem ar rezultātu 93:89 (24:18, 17:23, 25:16, 8:17, 8:8, 11:7) pārspēja Rīgas Tehniskās universitātes komandu.

Spēle sākās ar valcēniešu izrāvienu līdz 7:0, pēc kā laukuma saimnieki pamazām sāka iekrāt punktus, pie 17:16 pat izvirzoties vadībā, tomēr valcēnieši noslēdza ceturtdaļu, atrodoties vadībā ar +6 punktiem.

Otrajā ceturtdaļā viesi lielākoties spēja noturēt vidēji +10 punktu pārsvaru, tomēr pašā tās izskaņā laukuma saimnieki spēja gūt pietiekami punktu, lai puslaika pārtraukumā komandas dotos pie neizšķirta rezultāta 41:41.

Trešā ceturtdaļa iesākās sīvi cīnoties punkts punktā, te vienai, te otrai komandai pārņemot vadību, trešās ceturtdaļas vidū valcēnieši panāca +8 punktu pārsvaru , minūti pirms ceturtdaļas beigām jau +11, pirms pēdējās ceturtdaļas Valkas komandai atrodoties priekšā studentiem ar deviņu punktu pārsvaru.

Pamatlaika pēdējā ceturtdaļā RTU sāka pakaļdzīšanos, vēl piecas minūtes pirms tās beigām atrodoties iedzinējos ar -7 punktiem, bet 47 sekundes pirms beigām panākot neizšķirtu 74:74.

Uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks, tajā valcēnieši lielākoties atradās vadībā, tomēr 16 sekundes pirms beigām RTU atkal izdevās panākt neizšķirtu – 82:82.

Otro papildlaiku laukuma saimnieki sāka ar precīzu trīspunktu metienu, minūtes laikā Valkas vienība pārņēma vadību – 86:85, minūti un 41 sekundi pirms beigām RTU realizēja divus soda metienus un nonāca vadībā ar +1, drīzi vien jau valcēnieši ar divpunktu metienu panāca viena punkta pārsvaru, ko pusminūti pirms beigām palielināja līdz pieciem punktiem. Divi precīzi soda metieni ļāva rīdziniekiem pietuvoties līdz -2 punktiem, pēc kā viņi paņēma pārtraukumu, tomēr plānus izjauca piezīme piecas sekundes pirms spēles beigām. Divi precīzi valcēniešu soda metieni izšķīra spēles likteni – Jāņa Butāna komandai uzvara ar 93:89.

Valkas komandā rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Ihors Klimovs, 17 punktus guva Elvis Šukteris, viņam arī 14 atlēkušās bumbas, 14 punkti Renāra Šimpermaņa kontā, 11 punktus guva Jaroslavs Pivovars, Daniels Minajevs izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Pēc šās uzvaras “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” Austrumu zonas turnīra tabulā “VEF basketbola akadēmija Valkā” ar 10 punktiem 10 komandu konkurencē ieņem priekšpēdējo, devīto vietu.

Nākamo spēli valcēnieši aizvadīs 9.decembrī, kad Valkā tiksies ar DSN/KPBA vienību, kas šobrīd tabulā atrodas tieši virs Valkas komandas, astotajā vietā. Spēles sākums 20.00.