Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vecākiem skaidros aktuālu tēmu

Smiltenes novada Izglītības pārvalde jau laikus informē vecākus un citus interesentus par iespēju Smiltenē bez maksas apmeklēt konferenci par šobrīd skolās visā valstī ļoti aktuālu tēmu – gaidāmo jauno skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference “Vecāka loma bērnu mācību procesā” notiks 19. aprīlī pulksten 17.30 Smiltenes vidusskolā Dakteru ielā 27. Mērķis ir skaidrot vecākiem jauno mācību vērtēšanas sistēmu un to, kāda viņiem ir iespēja atbalstīt savus bērnus, kā arī sniegt atbildes uz jautājumiem. Proti, ir plānots, ka no 2024./2025. mācību gada visās Latvijas skolās stāsies spēkā pilnveidotā mācību snieguma vērtēšanas kārtība. Tagad izglītības iestādēs ir atšķirīgas vērtēšanas skalas, bet nākotnē tās būs vienādas. Smiltenes novada Izglītības pārvalde rīko šo konferenci, jo saredz izaicinājumu skolām jaunās sistēmas ieviešanā.

Plašsaziņas līdzekļi jau vēstījuši, ka Latvijā daļa skolēnu un viņu vecāki izsaka neapmierinātību ar pārmaiņām un galvenokārt iebilst pret paredzēto, ka skolēns atzīmes varēs labot tikai vienreiz – mācību gada noslēgumā, turklāt tikai vienu atzīmi katrā no mācību priekšmetiem. Vismaz 10 000 balsu portālā manabalss.lv savākusi divu 12. klases skolnieču Paulas Gļebas un Vendijas Unas Magones rosinātā iniciatīva, lai skolēns drīkstētu katrā mācību priekšmetā uzlabot vairāk par vienu atzīmi. Saeimas deputāti, marta otrajā pusē izskatot šo iniciatīvu, nolēma, ka to ir vērts virzīt tālākai izskatīšanai Izglītības komisijā.

Konferencē Smiltenē piedalīsies Rīgas 72. vidusskolas direktors Pāvels Pestovs, kurš stāstīs par jauno vērtēšanas sistēmu un kāpēc tā ir nepieciešama. Par vecāka lomu bērna ikdienā runās psiholoģe Diāna Zande.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadā ir skolas, kuras jauno vērtēšanas sistēmu pakāpeniski ieviesa šajā mācību gadā, tomēr sabiedrībā tik un tā valda neskaidrība par to, kas īsti mainīsies un kāpēc ir nepieciešamas pārmaiņas vērtēšanas sistēmā, uzsver novada Izglītības pārvalde. Tāpat būtisks ir arī vecāku atbalsts bērnam – iesaistīties mācīšanās procesā, interesēties un pārrunāt aktualitātes, lai bērnam nezustu motivācija mācīties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.