Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vecā parka vides objektos uzplaukst dzeja

Sākot no šīs nedēļas Smiltenes Vecajā parkā vasara uzplaukusi arī Marikas Svīķes dzejā un atziņās, kas lasāmas parka vides objektos. Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām, ka šīs nedēļas nogalē –  no 15. līdz 17. jūlijam – Smiltene svinēs pilsētas svētkus un to norise koncentrēsies Vecajā parkā un Tepera ezera promenādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku devīze ir “Uzziedi Smiltenē!” – kā stāsts par satikšanos, kopīgu muzicēšanu, dejošanu, dziedāšanu, radīšanu un darīšanu.

Pilsētas svētku gaidās šonedēļ “uzziedējuši” arī vides objekti Smiltenes Vecajā parkā – seši metāla rāmji. Visu šo vasaru to centrā būs rindas no dzejnieces Marikas Svīķes dzejas un arī dzejnieces atziņas. Vienīgi pie ieejas Vecajā parkā no Pils un Abula ielu krustojuma puses būs aicinājums uzziedēt Smiltenē.

Šādi noformēti vides objekti ir Smiltenes novada pašvaldības dāvana smilteniešiem un viesiem pilsētas svētkos un arī turpmākajā vasarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par Marikas Svīķes dzeju vides objektu noformējumā radās Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciālistei Agijai Kukainei saistībā ar iecerēto pāragri mūžībā aizgājušās dzejnieces piemiņas vietas izveidošanu Vecajā parkā. Jau rakstījām, ka ar šādu ierosinājumu klajā nāca biedrība “Smiltenei un Latvijai”, vēloties parkā ierīkot Marikas Svīķes piemiņas vietu, kas kalpotu arī kā kultūras notikumu, dzejas lasījumu un citu nelielu pasākumu norisei Smiltenes Vecajā parkā.

Rindas no Marikas Svīķes dzejas un arī dzejnieces atziņas, ko tagad var lasīt Vecā parka vides objektos, izvēlējās Agija Kukaine, pārlasot Marikas dzejas krājumus.

“Izvēlējos dzeju saistībā ar ziediem, ar plaukšanu, ar dabu. To papildina attiecīgas uzlīmes – ziedi, augi, lapas un tamlīdzīgi, ar ko aplīmētas rāmjos ievietotās monopolikarbonāta plāksnes” piebilst Agija Kukaine.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.