Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras saulgriežus un Līgo svētkus svinēs Valkas un Smiltenes novados

Valkas novadā ielīgošanas pasākumi sāksies jau šo ceturtdien ar vasaras saulgriežu koncertu Zvārtavas pagasta Mierkalna tautas namā. Šajos latviešu gadskārtu svētkos līgotājiem Valkas novadā būs pieejama plaša un daudzveidīga kultūras un arī sporta programma. Ērģemieši un kārķēnieši ir iestudējuši izrādes, Ērģemes pilsdrupās koncertēs gruzīnu kantrī dziedātājs Šota Adamašvili, kurš ir iemācījies latviešu valodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien, 20. jūnijā

Zvārtavas pagastā:
pulksten 20 Mierkalna tautas namā – Vasaras saulgriežu koncerts “Lai zied visa pasaulīte”. Piedalās Gaujienas tautas nama sieviešu un vīru vokālie ansambļi “Ieklausies” un “Herakleum” un Vijciema tautas nama deju grupas “Rančo” un Saules vija” (uz koncertu būs jāiegādājas ieejas biļetes). Būs siers un alus.

Piektdien, 21. jūnijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagastā:
pie Kārķu sporta nama – ielīgošanas pasākumi:

 • no pulksten 18 – netradicionālo jāņu vainagu un rotu darināšana;
 • pulksten 19 – pļaušana ar izkapti, kornhols.

Valkas pagastā
pulksten 19 – Sēļos ielīgošana kopā ar Valkas dziesmu draugu kopu “Nāburgi” un Valkas novada dejotājiem (ieeja bez maksas). Lūgums līdzi paņemt sēžamos, kur piesēst.

Sestdien, 22. jūnijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērģemes pagastā
Ērģemes pilsdrupās – pasākums “Vasaras saulgrieži Ērģemes pagastā”:

 • no pulksten 18 – mājražotāju tirdziņš;
 • pulksten 18 – Līgo svētku gājiens no petanka halles līdz Ērģemes pilsdrupām tautas mūzikas kapelas “Sudmaliņas” pavadībā;
 • pulksten 19 – Ērģemes pagasta Jāņu un Līgu apvienības teātra izrāde A. Niedzviedis “Janka, valdies!”;
 • pēc izrādes – gruzīnu kantrī dziedātāja Šota Adamašvili koncerts, uguns rituāls kopā ar folkloras grupu “Mežābele” un brīvdabas kino izrāde “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (visos pasākumos – ieeja bez maksas).

Valkas pilsētā:
no pulksten 22 līdz pulksten 2 brīvdabas estrādē – Līgo balle ar grupu “Propelleris” no Smiltenes (būs jāiegādājas ieejas biļete). Darbosies kafejnīcas “Walk” bufete.

Svētdien, 23. jūnijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagastā:

 • pulksten 8 – Jāņa Kauss zolītē Kārķu tautas namā;
 • pulksten 20 – Dabas koncertzālē joku luga – amatierteātra “Strops” iestudējums “No saldenās pudeles”;
 • pulksten 22.21 – Jāņu ugunskura iedegšana uz Tradīciju salas (ieeja uz visu vakaru – 2 eiro, bērniem līdz 16 gadiem – brīva).
 • pulksten 23 – Līgo Disko ar DJ VIVO un Jāņu atrakcijas Dabas koncertzālē.

Valkas pilsētā
pulksten 10.30 – Valkā pie veikala “Oļupe” sadziedāšanās pasākums “Līgojam, līgojam!” kopā ar tautas mūzikas kapelu “Nāburgu spēlmaņi”, dziesmu draugu kopu “Nāburgi” un tautas mūzikas kapelu “Sudmaliņas”.

Vijciema pagastā:
no 23. jūnija saulrieta līdz 24. jūnija saullēktam – Līgo nakts Vijmalā pie depo. Visi laipni aicināti ar groziņiem, plediem, galdiem un krēsliem (ieeja – bez maksas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes pilsētā un pagastā

Sagaidot un svinot vasaras saulgriežus, Līgo svētkus un Jāņus, Smiltenes novadā ikvienam būs iespēja piedzīvot autentisku latviešu kultūras bagātību un dabas skaistumu. Ielūkojoties Smiltenes un tās pagastu svētku programmā, viennozīmīgi top skaidrs, ka svētki būs piepildīti ar kopā būšanas mirkļiem, dziesmām, dančiem un tradicionālām paražām.

Šim laikam ir arī sava mistērija, kad varam sajust, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni tajā dalās ar ikvienu. Smiltenes novads piedāvā izvēlēties sev tuvākos no daudzveidīgā pasākumu klāsta, novēlot izbaudīt svētku burvību, savijot senās tradīcijas ar mūsdienīgām izklaidēm.

19. jūnijā pulksten 18 Smiltenes bibliotēkā Zāļu dienas darbošanās “Ievij svētkus vainagā!” – vainagu pīšana, ziedu pušķu veidošana, tējas zāļu slotiņu siešana kopā ar zāļu sievām no Madonas puses. Notiks Smiltenes Vecajā parkā, āra lasītavā. Lietus gadījumā – bibliotēkas telpās, Dakteru ielā 27.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21. jūnijā no pulksten 21 līdz rīta gaismai – vasaras saulgriežu sagaidīšana Līgo kalnā, Smiltenē.

22. jūnijā no pulksten 8 līdz 15 Smiltenes pilsētas centrā, Baznīcas laukumā – Līgo tirdziņš.

Apes pilsētā un pagastā:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • 19. jūnijā no pulksten 12 Apes bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā – Neparasto vainagu darbnīca.
  21. jūnijā pulksten 20 Apes Kultūras centrā – Jaunlaicenes amatierteātra “Jumts” izrāde.
 • 22. jūnijā no pulksten 14 līdz 17 Apes Kultūras centra un Amatu mājas pagalmā – mājražotāju Līgo tirdziņš.
 • 22. jūnijā pulksten 14 Amatu mājas pagalmā – ziedu paklāju darināšanas meistarklase kopā ar Santu Meleci. Jāņem līdzi savs jāņuzāļu vezums (bērza zariņi, smilgas, vībotnes, vīgriezes un citi zaļumi). Pieteikšanās līdz 19. jūnijam, zvanot uz 28559659 (Ilze).
 • 22. jūnijā pulksten 22.30 Apes Kultūras centra pagalmā – saulgriežu balle ar grupu “Rolise”. Ieeja par maksu.

Bilskas pagastā:

 • 21. jūnijā ielīgošanas pasākumi Mēru muižas parkā – pulksten 20 Birzuļu Tautas nama amatierteātra iestudēta R. Blaumaņa joku luga “No saldenās pudeles”, piedalās VPDK “Cīrulis”; pulksten 22 līgodziesmu dziedāšana kopā ar Klāvu Gulbi. Ieeja bez maksas.
 • 22. jūnijā pulksten 21 ielīgošanas pasākums pie Bilskas ezera kopā ar Klāvu Gulbi. Ieeja bez maksas.

Blomes pagastā:
22. jūnijā pulksten 20 Jeberlejas estrādē – Jāņu ieskandināšanas koncertuzvedums “Lopu skaitīšana jeb tiem, kuriem pāri 50” pēc Paula Putniņa lugas motīviem. Piedalās amatierteātris ”Branti” un Blomes T/n pašdarbnieki. Pēc izrādes zaļumballe.

Drustu pagastā:

 • 21. jūnijā pulksten 20 brīvdabas mākslas telpā “SAVVAĻA” – introverts vasaras saulgriežu pasākums ar eksperimentālās etnomūzikas apvienības “Līgas pH3” koncertu un starptautiskā kolektīva “The Black Tent Company” izrādi saulrietā. Pēc koncerta, īsi pirms saulrieta ap pulksten 22, notikumu turpinās starptautiskas mākslinieku apvienības izrāde-performance “Melnā telts”.
 • 22. jūnijā sporta laukumā – Līgo skrējiens Drustos 2024. Reģistrēšanās no pulksten 10. Bērnu trasē starts pulksten 11: līdz 7 gadu vecumam 500 m, 8–10 gadus veciem bērniem 1 km. Tautas trasē starts pulksten 12.30, skrien/nūjo 3,5 km un 7 km. Vairāk info, zvanot uz tālruni 20200182. Skrien/nūjo Līgo ietērpā un saņem īpašu balvu no pasākuma organizatora!
 • 22. jūnijā no pulksten 17 Drustu brīvdabas estrādē – “Ielīgo Drustos!”. Vainagu pīšana, sadziedāšanās, izjāde ar zirgiem, saldā mies­tiņa dzeršanas sacensības, ugunskura kurināšana. Ņem līdzi jāņuzāles! Pulksten 20 dejas kopā ar grupu “MERC”. Ieeja par maksu.

Gaujienas pagastā:
22. jūnijā pulksten 22 Gaujienas muižas parkā “Jāņu balle’’, spēlē Andris Skuja. Ieeja par maksu. Jāņiem un Līgām ieeja bez maksas (lietus gadījumā Gaujienas Tautas namā).

Launkalnes pagastā:
22. jūnijā pulksten 17 Launkalnes brīvdabas terasē – Launkalnes un Brantu pagasta “Pop-up” teātra izrāde “Līgošanas nerātnības”. Ieeja par maksu.

Palsmanes pagastā:
20. jūnijā pulksten 20 Palsmanes brīvdabas notikumu vietā “Zem jumta” (šķūnis) vakarēšana, ielīgojot svētkus, – siera degustācijas, vainagu pīšana un rotājumu veidošana. Izkustēšanās latviskās rotaļās.

Trapenes pagastā:

 • 22. jūnijā pulksten 20 Bormaņu muižas parkā – vasaras saulgriežu pasākums kopā ar folkloras kopu “Nāburgi” (Valka). Ieeja bez maksas.
 • 23. jūnijā pulksten 23 Bormaņu muižas parka estrādē – Līgo nakts zaļumballe kopā ar Krūmiņu ģimeni (Alūksne). Ieeja par maksu.

Raunas pagastā:
23. jūnijā pulksten 23 Raunas pilsdrupu estrādē – Līgo zaļumballe kopā ar grupu “Putukvass”. Ieeja par maksu.

Inga Karpova
Ilze Fedotova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.