Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vasarā – uz nometni

Vasaras brīvlaikā vecāki bieži meklē saviem bērniem iespēju pilnvērtīgi pavadīt laiku. Viens no variantiem – pieteikt kādai nometnei. To rīkotāji piedāvā radošas, sportiska gara, izzinošas, mākslas virziena un vēl visādas nometnes. Vārdu sakot, ļoti dažādas – gan mazākiem bērniem, gan pusaudžiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši, kuri nopietni nodarbojas ar sportu, dejām vai citām radošām aktivitātēm, izvēlas sev piemērotāko nometni, kuras laikā var padziļināt un attīstīt savas prasmes un iemaņas. Tāpat atpūtas un pilnveides nometnes ir kļuvušas populāras arī pieaugušo vidū, kuri vēlas izrauties no ierastās vides, lai uzkrātu enerģiju jaunam darba cēlienam vai vienkārši labi pavadītu laiku.

Nometne jau nav tikai parasts vasaras brīvlaiks, tā ir dinamiska vieta, kurā bērni iemācās patstāvību, uzdrīkstēšanos, atceras par dienas režīmu, socializējas un iegūst jaunus draugus. Radošās darbnīcas, rotaļas un spēles, pārgājieni dabā – tas viss padara ikdienu pilnu ar jauniem piedzīvojumiem un atklājumiem.

Arī man skolas gados ir bijusi iespēja vairākas vasaras pēc kārtas doties uz vasaras nometnēm. Ja nemaldos, tad tās parasti ilga septiņas līdz desmit dienas. Tas bija notikums, kuru gaidīju katru gadu, zinot, ka tas būs vasaras lielākais un krāšņākais piedzīvojums. Nometnes programma un aktivitātes vienmēr bija pārdomātas līdz pēdējam sīkumam, kas neļāva slīgt garlaicībā un domās par mājām, bet traukties jaunos piedzīvojumos. Atceros, ka dalību vasaras nometnēs uztvēru arī kā došanos ekskursijā, no kuras smelties tos pozitīvākos iespaidus. Proti, nometnes katru gadu norisinājās kādā citā vietā, un man bija iespēja redzēt un iepazīt arī tādas vietas Latvijā, uz kurieni citādi diez vai sanāktu doties ceļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan vasaras brīvlaiks jau teju būs pusē, nekas nav nokavēts. Ērti un pārskatāmi informācija par aktuālajām dienas un diennakts nometnēm ir atrodama mājaslapā www.nometnes.gov.lv Uz vairākām nometnēm kā Valkas, tā Smiltenes novada teritorijā vēl ir pieejamas brīvas vietas.

Ar atsevišķiem izņēmumiem, tomēr lielākoties visas nometnes tiek piedāvātas par maksu. Tāpēc bieži vien, izvēloties nometni, uz kuru laist savus bērnus, izšķirošais lēmuma pieņemšanai ir, nevis vadoties pēc bērnu interesēm, bet tieši no vecāku rocības, vai šādu nometni vispār var atļauties. Izmaksas būs atkarīgas gan no nometnes ilguma, gan specifikas. Ja diennakts maksa par vienu nometnes dienu ir virs 60 eiro, tad, parēķinot kaut vai piecas dienas, dalība nometnē pārvēršas par ne to lētāko prieku. Protams, ir arī lētākas nometnes, kurās nākas šķirties no visai simboliska līdzmaksājuma, – nereti tās ir nometnes, kuras organizē kāda nevalstiskā organizācija, kurai ir izdevies piesaistīt kāda Eiropas Savienības vai valsts finansētā projekta līdzekļus.

Šādas nometnes tiek īstenotas arī mūspusē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.