Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Variņu seniori apdāvina pansionātu

“Mūsu draudzība ir cieša, tā iet uz priekšu un neapstājas,” par sadarbību ar Gatartas pansionāru teic Variņu seniori Mārīte Rozīte (otrā no kreisās), Mārīte Zariņa (trešā no kreisās), Jānis Graudiņš (aizmugurē no kreisās) un Zigmārs Zariņš. Attēlā – ar sociālo rehabilitētāju Signi Dzerkali-Ruskuli (no kreisās) un aprūpētāju Daci Ozolu. Foto: No personīgā arhīva

Viņi ir zelts, ne cilvēki, – tik cildinoši Smiltenes novada Gatartas pansionāta vadītājs Aivars Damroze uzteic Variņu pagasta iedzīvotājus Mārīti un Zigmāru Zariņus, Mārīti Rozīti un Jāni Graudiņu par senioru četrotnes dāsnumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka  aizvadītā gada nogalē Variņu seniori nolēma iepriecināt Gatartas pansionāta iemītniekus gadu mijā un aizbrauca ciemos, līdzi vedot  svētku cienastu.

Rudens veltes un sirsnīgas sarunas

Šomēnes 12. septembrī viņi Gatartā viesojās jau ceturto reizi un arī šoreiz neieradās tukšām rokām. “Rudentiņš bagāts vīrs,” smej Mārīte Rozīte. Variņieši vēlējās iepriecināt savus Gatartas draugus ar rudens veltēm no pašu dārziem: āboliem, plūmēm, aveņu, zemeņu un upeņu ievārījumiem, medu, konservētiem dārzeņu salātiem un marinētiem gurķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūs uzņēma ļoti labi, pacienāja kā jau labus draugus. Sirsnīgi izrunājāmies, pastāstījām, kā katram vasarā gājis. Saņēmām uzaicinājumu atkal atbraukt ciemos 26. septembrī uz atvērto durvju dienu,” piebilst Mārīte Rozīte.

Gatartas pansionāta un grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu “Kārkli” vadītājs Aivars Damroze  sadarbību ar Variņu iedzīvotājiem raksturo kā abpusēju pozitīvas enerģijas apmaiņu, –  variņieši ciemos brauc no sirds, ir priecīgi palīdzēt ar našķiem un tos arī sagādā. Viņiem ir arī iespēja redzēt un vairāk uzzināt, kāda ir dzīve pansionātā un it īpaši blakus ēkā, “Kārklos”, kur atvērts grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu pakalpojums pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Tas ir deinstitucionalizācijas (DI) procesa pakalpojums, kas Latvijā ir jaunums. Proti, DI ir pakalpojumu sistēma, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu, lai tā spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē, kādu cenšas radīt grupu dzīvokļi. Arī Gatartas “Kārkli” ir tādi. Tur šobrīd ir astoņi iemītnieki, brīvu vietu grupu dzīvokļos nav.

Lai sabiedrību iepazīstinātu ar šo pakalpojumu, “Kārklos” 26. septembrī no pulksten 13 līdz 18 būs atvērto durvju diena ar moto “Celt vērtību!”, ko var apmeklēt ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aivars Damroze aicina viņus ciemos uz atvērtu sarunu un kopdarbošanos.

“Atvērto durvju diena ir mērķēta nevis konkrētai sabiedrības grupai, bet vispār sabiedrībai kā tādai, kas zināmā mērā  ir neizglītota šajos DI pakalpojumu jautājumos. Cilvēkiem tas šķiet kaut kas svešs, nezināms un nesaprotams, un no tā, ko nezina, baidās,” piebilst Aivars Damroze.

Durvis ikvienam vērs radošās darbnīcas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvērtās durvju dienas piedāvājumu var izmantot arī ikviens Smiltenes novada iedzīvotājs, 26. septembrī aizbraucot uz Gatartu Drustu pagastā. “Kārklos” ir vairākas specializētās darbnīcas, tās visas atvērs savas durvis ciemiņiem.

Kokapstrādes radošajā darbnīcā (vadītājs Mārtiņš Dzerkals-Ruskulis) varēs kopīgi pagatavot koka rāmīšus, kas būs ietvars māla darbnīcā izgatavotiem un apgleznotiem sienas dekoriem.  Apmeklētājiem būs arī iespēja no sagatavēm pagatavot rudens velšu kastīti savām vajadzībām. 

Māla radošajā darbnīcā sadarbībā ar darbnīcas vadītāju Leldi Lāci, brīvdabas mākslas telpu “Savvaļa” un mākslinieku Andri Eglīti jau iepriekš sagatavotiem un jaunradītiem darbiem (bļodiņām, šķīvīšiem, māla plāksnēm) tiks celta vērtība, tos apgleznojot. Apmeklētāji savus izgatavotos darbus varēs iegūt pēc apdedzināšanas keramikas krāsnī. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kulinārajā darbnīcā apmeklētāji varēs degustēt bumbiņzupu. Būs tēja un kafija. Darbnīcu vadīs Baiba Zaķe sadarbībā ar specializēto darbnīcu “Kārkli” bumbiņmeistaru Valdi Kozlovu.

Muzikālajā darbnīcā viesu emocionālās labsajūtas nodrošināšanai muzicēs un muzikāli improvizēs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 4. kursa džeza ansamblis.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.