Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VARAM apzina pašvaldību energoresursu pietiekamību

Foto: pixabay.com

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūdz visām pašvaldībām iesūtīt informāciju par kurināmā resursiem, tādējādi apzinot pašvaldību gatavību un potenciālos riskus gaidāmajā apkures sezonā. Lai iespējami efektīvi risinātu Krievijas iebrukuma Ukrainā izraisīto enerģētisko krīzi, kam seko augsts enerģijas cenu kāpums, VARAM vēlas pārliecināties, vai pašvaldībām ir pietiekami resursi un vai tās pilnvērtīgi veic gatavošanās pasākumus pirms apkures sezonas iestāšanās.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar Krievijas militāro agresiju Ukrainas teritorijā, valdība turpina darbu pie atbalsta pasākumiem energoresursu jomā.  

Pašvaldībām līdz 16.augustam ir jāsniedz informācija par teritorijā esošās centralizētās siltumapgādes sistēmas vajadzībām nepieciešamo kurināmā apjomu, jau iegādāto attiecīgā kurināmā apjomu, kā arī norādīt visas 2022. gada laikā izsludinātās kurināmā iepirkuma procedūras un to rezultātus. Ņemot vērā, ka pašvaldībai var piederēt arī tādas ēkas, kas nav pieslēgtas centralizētai siltumapgādei, pašvaldībām ir jāsniedz informācija arī par tām.   

Ministrs Artūrs Toms Plešs: ”Ņemot vērā, ka šobrīd gan no iedzīvotāju, gan no valdības puses notiek aktīvs darbs, gatavojoties apkures sezonai, vēlamies saprast, cik lielā mērā pašvaldības ir gatavas ziemai un kāda veida priekšdarbi šobrīd tiek veikti. Gan valdībai, gan pašvaldībām ir jāizdara viss iespējamais, lai nodrošinātu apkures pakalpojumus pēc iespējas iedzīvotājiem izdevīgākā veidā.” 

Informāciju sagatavoja: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.