Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

VARAM: Aizvadītā gada laikā pašvaldības sniedza neatsveramu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem

Gads kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā. Latvija ir atbalstījusi un atbalstīs Ukrainu visos iespējamos veidos, cik ilgi tas būs nepieciešams. Pateicamies par sniegto palīdzību Ukrainai katrai pašvaldībai un katram Latvijas iedzīvotājam un aicinām to turpināt līdz Ukrainas uzvarai.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvija ir aktīvi sniegusi atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ieradušies Latvijā, bēgot no Krievijas iesāktā kara Ukrainā. Valdība ir lēmusi par finansējuma piešķiršanu pašvaldībām, lai nodrošinātu pašvaldībām izdevumu kompensēšanu par 2022.gadu, kas tām radušies, sniedzot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.    

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, atbilstoši Finanšu ministrijas rīkojumiem, pašvaldībām, jau ir pārskaitījusi finanšu līdzekļus par periodu no 2022. gada februāra līdz decembrim 57 725 178 eiro apmērā: 

  • par palīdzību sociālā atbalsta jomā 28 835 206 eiro, 
  • par palīdzību izglītības jomā 4 628 493 eiro, 
  • par palīdzību ēdināšanas jomā 10 002 516 eiro, 
  • par palīdzību izmitināšanas jomā 13 305 170 eiro 
  • par izlietoto finansējumu valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanas un fizisko personu reģistrācijas pasākumiem 52 850 eiro, 
  • par veiktajiem uzlabojumiem pašvaldību ēkās, lai nodrošinātu Ukrainas civiliedzīvotāju  izmitināšanu 328 678 eiro, 
  • par vienotu valsts un pašvaldību sniegtā atbalsta koordinācijas punktu darbības nodrošināšanu 572 265 eiro.   

Kopā ar nozares ministrijām tiek strādāts pie finansējuma piešķiršanas turpināšanas arī 2023.gadā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ministrija virzījusi ieceri stiprināt pašvaldību kapacitāti Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanā, pielāgojot un labiekārtojot pašvaldību rīcībā esošās ēkas. Pēc Ministru kabineta rīkojuma, ministrija izveidoja komisiju ēku uzlabošanai Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam (Komisija), kas atbalstījusi 26 pašvaldību projektus infrastruktūras pielāgošanai 2 052 337 eiro apmērā, kas paredz izmitināšanas iespējas 2 102 personām, no kurām 12 pašvaldības jau ir pabeigušas darbus un izveidojušas 936 vietas Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas pēc Krievijas izraisītā kara Ukrainā raduši patvērumu Latvijā.  

Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 13. panta trešo daļu, VARAM gatavos finansējuma pieprasījumu Finanšu ministrijai, lai pašvaldībām segtu faktiskos izdevumus no valsts budžeta programmas “Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai”. Komisija turpina darbu un jau vērtē nākamos pašvaldību pieteikumus par infrastruktūras pielāgošanu. 

Informāciju sagatavoja: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.