Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties izglītojošām nodarbībām

Smiltenes bērnu un ģimenes atbalsta centrs. Foto: No “Facebook”

Iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties nodarbībām personām ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļiem, kas norisināsies bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē, Galdnieku ielā 10B, kā arī nodarbībām vecākiem, kuri audzina pusaudžus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Smiltenes novada Sociālā dienesta Sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Ilze Mize, nodarbības personām ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļiem pagaidām vēl nenotiek, jo nav nokomplektēta interesentu grupa. Tāpēc iedzīvotāji aicināti pieteikties. Nodarbības sāksies pēc grupas nokomplektēšanas. Šādas nodarbības tiek rīkotas, lai dotu iespēju cilvēkiem neatkarīgi no veselības traucējumu rakstura un iemesliem maksimāli iekļauties sociālajā un ekonomiskajā dzīvē, gūt pēc iespējas lielāku patstāvību, veicināt šo cilvēku aktīvu iesaistīšanos dažādos procesos un iekļaušanos sabiedrībā.

“Aicinātu nepalaist garām iespēju apmeklēt nodarbības visus, kuriem tas ikdienā ir aktuāli un saistoši, jo tēmas, par kurām runās speciālisti, būs vērtīgas. Vēl grūti spriest, kāda būs atsaucība, jo tikai nupat esam sākuši grupas komplektēšanu. Provizoriski šīs nodarbības varētu sākties februāra sākumā,” atklāj I. Mize un dara zināmu, ka nodarbības vadīs psiholoģe Dace Gailīte un fizioterapeits Rihards Gailītis.

Tikmēr jau šodien, 13. janvārī, bērnu un ģimenes atbalsta centrā norisināsies nodarbības vecākiem, kuri audzina pusaudžus. Sociālajā dienestā stāsta, ka tēmas šajās nodarbībās ir dažādas, kuras ietver pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumus un atbildību. Tiks runāts arī par vecāku un pusaudžu savstarpējām attiecībām un komunikāciju, kā arī būs citas tēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam kopā plānotas aptuveni 30 nodarbības par dažādām bērnu un pusaudžu tēmām. Tās sniedz vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Nodarbības vada psiholoģe Dace Gailīte. Apmācību kursa laikā vecākiem ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes, dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Šādas nodarbības tiek rīkotas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” ietvaros.

Uz abām minētajām nodarbībām var pieteikties pa tālruni 28631993 vai 64707573.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.