Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts zemes dienests atver datus

Foto: vzd.gov.lv

Valsts zemes dienests (VZD) Latvijas Atvērto datu portālā ir publicējis Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas teksta un telpiskos  datus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VZD Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas atvērto datu veidā ir publicējis vispārējus aktuālus teksta datus, kas raksturo kadastra objektu – nekustamo īpašumu, zemes vienības, zemes vienības daļas, būves un telpu grupas. Atvērto teksta datu veidā ir publicēti tādi dati, kas nesatur ierobežotas pieejamības informāciju (piemēram, par valsts drošībai un valsts aizsardzībai svarīgiem objektiem, būvju stāvu plāni un telpu grupas plāni) vai kas pieejama tikai identificētai personai (piemēram, dati par kadastra subjekta īpašnieku, tiesisko valdītāju vai lietotāju, vai dati par telpu grupu labiekārtojumiem). Sabiedrībai šie dati bez maksas ir pieejami kā denormalizēti teksta dati (*. xml formāta datnes). Savukārt Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas telpiskie dati ir publicēti kā denormalizētas *.shp formāta datnes.

Tāpat VZD Latvijas Atvērto datu portālā ir publicējis Valsts adrešu reģistra aktuālos un vēsturiskos teksta datus, kā arī telpiskos datus par adresācijas objektiem visā Latvijas Republikas teritorijā, datus no Nekustamā īpašuma tirgus datu bāzes, kas tiek uzturēta kadastrālās vērtēšanas vajadzībām un satur informāciju par vairāk nekā 1miljonu darījumu ar nekustamiem īpašumiem, kas Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā ir reģistrēti kopš 2012. gada, kā arī datus par spēkā esošajiem vērtību zonējumiem.

Atvērtie dati bez maksas ikvienam interesentam ir pieejami Latvijas Atvērto datu portālā. Līdz ar datu atvēršanu VZD ir veicis izmaiņas arī portālā www.kadastrs.lv, nodrošinot plašākas iespējas bezmaksas datu pieejamībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāku informāciju par VZD atvērtajiem Adrešu reģistra, Kadastra informācijas sistēmas un Nekustamā īpašuma tirgus datiem, kas veicinātu VZD atvērto datu izmantošanu jaunu pakalpojumu attīstībā, nozīmīgu biznesa lēmumu pieņemšanā vai padziļinātu, uz valsts datiem balstītu pētījumu par Latvijas teritoriju, zemi un būvēm, sagatavošanā, iespējams uzzināt seminārā “Valsts zemes dienesta atvērtie dati biznesa uzsākšanai un attīstībai”, kas notiks 22. februārī plkst. 16.00 būs skatāms VZD Youtube kanālā vai Vidzemes inovāciju nedēļas tīmeklvietnē.

Informāciju sagatavoja: Hardijs Lāns, Valsts zemes dienesta sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.