Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents: Latvija savas brīvības un vērtības gatava aizstāvēt militāri, politiski un pilsoniski

Foto: president.lv

Latvija ir gatava aizstāvēt savas brīvības un vērtības militāri, politiski un pilsoniski, svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, valsts pirmā persona atzīmē, ka Latvijas valsts vārdā tiek godināti cilvēki, kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais veikums ir novērtēts ar augstāko valsts atzinību.

“Tas ir cieņas apliecinājums jūsu godprātīgajam un nesavtīgajam darbam Latvijas labā. Mēs visi kopā radām un veidojam Latviju. Mēs dzīvojam drošā un brīvā valstī, tādu to veidojušas visas iepriekšējās paaudzes, un tādu to veido šodienas paaudzes un pavisam noteikti jūs, cienījamie apbalvojumu saņēmēji,” akcentē Levits.

Viņš uzsvēra, ka dzīvojam valstī, kur nodrošināta likuma vara un ikviena cilvēka tiesības, valstī, kur var brīvi runāt, pulcēties un iestāties katrs par savu patiesību. Levits norādīja, ka mūsu tiesības noteikt par savu dzīves ceļu šķiet pašsaprotams, taču tas ir tikai tāpēc, ka Latvija ir brīva, demokrātiska un tiesiska valsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Demokrātiju ikdienā mēs uztveram kā nemainīgu labumu, kā gaisu, ko elpojam. Tomēr tas nav pašsaprotams. Tepat netālu, Krievijā, šīs brīvības cita pēc citas tiek nožņaugtas, un to dara autokrātiskais Putina režīms. Tas ir skaidri redzams Ukrainā, kur cilvēki par savu un savas valsts brīvību ir gatavi ziedot dzīvību,” uzsvēra Valsts prezidents.

Viņš norādīja, ka pretinieks, pret kuru cīnās ukraiņi, ir tas pats, pret kuru Latvijai divas reizes 20.gadsimtā ir nācies izcīnīt savu neatkarību. Levits akcentēja, ka Latvija ir gatava aizstāvēt savas brīvības un vērtības militāri, politiski un pilsoniski. Tāpat viņš vērš uzmanību uz to, ka Latvija palīdz Ukrainai, apzinoties brīvību vērtību.

Valsts prezidents arī norādīja, ka Satversme paredz Latvijas pilsoņiem plašas tiesības un daudz atbildības par savu valsti un valsts pārvaldīšanu. Pēc Levita paustā, Latvijas pilsoņa statuss ir vienlaikus valsts amats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsvēra, ka ceremonijā tiek godināti mediķi, kuri pašaizliedzīgi un drosmīgi cīnās par līdzcilvēku dzīvībām un veselību un kuri savas zināšanas dod tālāk jaunajiem mediķiem. Tāpat apbalvojumus saņem kultūras darbinieki un mākslinieki, kuru radošais devums ir nozīmīgs ieguldījums latviešu kultūrā, kuru talants un darbs ir bagātinājis Latvijas un visas Eiropas kultūrtelpu.

Tāpat Valsts prezidents pateicās cilvēkiem, kuru mūža un ikdienas darbs ir veltīts latviešu valodai, literatūrai un kultūrai, kuru pētniecisko interešu lokā ir arī latviešu folklora un kuru darbs ir nesis izcilu starptautisku novērtējumu.

Levits pateicās arī bruņoto spēku karavīriem, zemessargiem, valsts robežsargiem, kuru drosme un pašaizliedzība dara Latviju stipru un drošu, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, ugunsdzēsējiem, glābējiem par kalpošanu sabiedrībai.

Valsts pirmā persona pateicās arī pašvaldību darbiniekiem, kuri rūpējas par saviem cilvēkiem un kopj latviskumu, par pilsētām un laukiem, kas attīstās, sabiedriskajiem darbiniekiem, novadpētniekiem, kultūrvēsturiskā mantojuma sargātājiem, kā arī tiem, kuri pirms 30 gadiem deva savu ieguldījumu izšķirīgajā neatkarības atjaunošanas laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.