Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts konkursā Smiltenes mūzikas skolai – 11 laureāti

Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmu pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursa otrajā kārtā Smiltenes mūzikas skolu pārstāvēja 17 audzēkņi (attēlā kopā ar saviem pedagogiem). 1. rindā no kreisās: pedagoģe Sarmīte Kubuliņa, audzēkņi Kārlis Bērziņš, Marta Latika, Marta Šilova, Emīlija Silakalne, Agate Grīnberga, Jēkabs Poikāns, Elmārs Lapiņš, pedagoģe Aija Krūze; 2. rindā no kreisās: pedagoģe Vivita Ose-Bērziņa, audzēkņi Jēkabs Žēbins, Meinards Doršs, Matīss van Eks, Kārlis Kulbergs, Toms Grabovskis, Paula Šūtele, Evelīna Āboliņa, Gustavs Gulbis, pedagoģe Maija Švēdenberga, pedagogs Pēteris Vilks; 3. rindā Smiltenes mūzikas skolas direktore Gunita Grīnberga, Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vadītājs, pedagogs Jānis Silakalns. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi guvuši ievērojamus panākumus Latvijas profesionālās ievirzes izglītības programmu pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursa otrajā kārtā, kas nesen divas dienas notika Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz konkursa otro kārtu no Smiltenes mūzikas skolas tika izvirzīti 17 audzēkņi. 11 no viņiem ir šī konkursa laureāti – godalgotu vietu un Atzinības ieguvēji.

Arī Atzinība ir augsts novērtējums, to piešķir, ja konkursanta sniegumu žūrija novērtē ar 19 punktiem, kas ir tikai par vienu punktu mazāk nekā 3. vietai, uzsver Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vadītājs Jānis Silakalns.

Šāds valsts konkurss notiek reizi četros gados un norisinājās trijās vecuma grupās. Pirmā kārta notika mūzikas skolās, no tām otrajā kārtā Cēsīs piedalījās 185 audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pirmajā dienā ar savu sagatavoto programmu uzstājās klarnetes, saksofona, trompetes, eifonija, trombona un tubas spēles audzēkņi, otrajā dienā – flautas, obojas un sitaminstrumentu spēles audzēkņi.

Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļā ir deviņas akreditētas programmas, tādēļ skolai ir, ko parādīt konkursos.

11 laureāti no Smiltenes mūzikas skolas tikai vienā konkursā vien ir daudz, – tas parāda pedagogu ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus, uzsver Jānis Silakalns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir prieks, ka mūsu mūzikas skolas pedagogi ir aktīvi un virza savus audzēkņus uz konkursiem, un vienlaikus stimulē paši sevi turpmākajam darbam. Konkursi savā ziņā kalpo kā atskaites punkts,” uzskata Jānis Silakalns.

Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas vārdā viņš teic lielu paldies koncertmeistarei Gunai Rācenei, kura šo pienākumu jau pieminētajā valsts konkursā uzņēmās Smiltenes mūzikas skolas 16 audzēkņiem, konkursa dalībniekiem, izņemot Paulu Šūteli, viņas koncertmeistare bija Inguna Balode. Katrs konkursants izpildīja divus skaņdarbus, līdz ar to koncertmeistarei Gunai Rācenei bija liela slodze visas dienas garumā.

Gandarījums par novērtējumu konkursā ir arī Smiltenes mūzikas skolas audzēkņiem, konkursa laureātiem. 10 gadus vecajai Agatei Grīnbergai šis bija pirmais konkurss, kurā viņa piedalījās, un jau uzreiz vainagojās ar 1. vietu klarnetes spēlē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir prieks par rezultātu, sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst Agate. Meitene klarnetes spēli mūzikas skolā apgūst otro gadu, tieši šo instrumentu izvēlējusies brāļa dēļ, – interesējis kāds pūšamais instruments, un brālis jau spēlējis klarneti.

Gatavojoties konkursam, Agate kopā ar savu pedagogu Jāni Silakalnu strādāja vēl papildus ikdienas nodarbībām. “Mājās arī spēlēju klarneti. Tā jādara obligāti. Ja nespēlētu, tad ietu tikai uz leju,” domā Agate.

Tagad Smiltenes mūzikas skolas Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļa gatavojas starptautiskajam pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursam “Naujene WIND 2024”, kas 22. un 23. februārī notiks Daugavpilī. Nozīmīgs būs arī aprīlī gaidāmais Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss “Sudraba flauta”. Maijā konkursos sevi varēs parādīt sitaminstrumentu spēles un citi audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Latvijas profesionālās ievirzes izglītības
programmu pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursa
II kārta.

Smiltenes mūzikas skolas audzēkņu iegūtie rezultāti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klarnetes spēle

Jaunākā grupa

Agate Grīnberga – 1. vieta, pedagogs Jānis Silakalns

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Evelīna Āboliņa – Atzinība, pedagogs Jānis Silakalns

Saksofona spēle

Vidējā grupa

Meinards Doršs – 3. vieta, pedagogs Jānis Silakalns

Eifonija spēle

Jaunākā grupa

Kārlis Gustavs Bērziņš – 3. vieta, pedagogs Pēteris Vilks

Vidējā grupa

Elmārs Lapiņš – 2. vieta, pedagogs Pēteris Vilks

Tubas spēle

Jaunākā grupa

Jēkabs Poikāns (piedalījās, vēl nesasniedzis jaunākās grupas dalībnieku vecumu) – 2. vieta, pedagogs Pēteris Vilks

Flautas spēle

Jaunākā grupa

Marta Latika (mācās Smiltenes mūzikas skolas izglītības programmu realizācijas vietā Apē) –
1. vieta, pedagoģe Sarmīte Kubuliņa

Emīlija Silakalne – 2. vieta, pedagoģe Aija Silakalne

Vidējā grupa

Paula Šūtele – Atzinība, pedagoģe Aija Krūze

Sitamie instrumenti

Jaunākā grupa

Marta Šilova – 3. vieta, pedagoģe Maija Švēdenberga

Vidējā grupa

Jēkabs Žēbins – Atzinība, pedagoģe Maija Švēdenberga

Pateicības

Oboja

Vidējā grupa

Toms Grabovskis, pedagoģe Vivita Ose-Bērziņa

Trompete

Jaunākā grupa

Eduards Zariņš, pedagogs Aivars Radziņš

Vidējā grupa

Kārlis Kulbergs, pedagogs Aivars Radziņš

Kristaps Vilks, pedagogs Aivars Radziņš

Sitamie instrumenti

Vidējā grupa

Matīss van Eks, pedagogs Pēteris Vilks

Vecākā grupa

Gustavs Gulbis, pedagogs Pēteris Vilks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.