Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts atbalstam var pieteikties mājsaimniecības, kas apkurei izmanto sašķidrināto gāzi un marķēto dīzeļdegvielu

Foto: pixabay.com

Šā gada 12. februārī stājās spēkā grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. Saskaņā ar šiem grozījumiem, no 15. februāra pieteikties valsts atbalstam apkures izdevumu segšanai var arī tās mājsaimniecības, kas apkurei izmanto sašķidrināto gāzi un marķēto dīzeļdegvielu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis – viena tonna sašķidrinātās gāzes. 

(4.1) Mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot sašķidrināto naftas gāzi, par laikposmu no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim ir tiesības saņemt valsts atbalstu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, 50 procentu apmērā no 1000 kg sašķidrinātās naftas gāzes iegādes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,91 euro par kg bez pievienotās vērtības nodokļa, bet ne vairāk kā 1,29 euro par kg bez pievienotās vērtības nodokļa. 

Marķētās dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 eiro par litru, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Vienai mājsaimniecībai izmaksu pieaugumu kompensēs četru tūkstošu litru apmērā.    

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

(4.2) Mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot dīzeļdegvielu, par laikposmu no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim ir tiesības saņemt valsts atbalstu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, 50 procentu apmērā no 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas iegādes izmaksām par cenu, kas pārsniedz 0,69 euro par litru bez pievienotās vērtības nodokļa, bet ne vairāk kā 2,01 euro par litru bez pievienotās vērtības nodokļa.“. 

Valsts sniegto atbalstu neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, savukārt kompensācijas maksā paredzēts iekļaut arī pievienotās vērtības nodokli.  

Lai pieteiktos atbalstam, iedzīvotājiem, kuri apkurei iegādājas marķēto dīzeļdegvielu vai sašķidrināto naftas gāzi, jāiesniedz maksājumu attaisnojoši dokumenti. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tos var iesniegt elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv vai klātienē:

  • Valkas pilsētas un pagasta iedzīvotāji: Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Rīgas ielā 25, Valkā;
  • Ērģemes pag. iedzīvotāji:  Ērģemes pagasta VPVKAC “Čiekuriņi”, Ērģemē;
  • Vijciema pag. iedzīvotāji: Vijciema pagasta pārvaldē „Dalderi”, Vijciemā;
  • Kārķu pag. iedzīvotāji: Kārķu pagasta pārvaldē “Ausmas”, Kārķu pag.;
  • Zvārtavas pag. iedzīvotāji: Zvārtavas pagastu pārvaldē „Luturskola”, Zvārtavas pag. 

Mājsaimniecības atbalstu varēs saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.  

Iepriekš Saeima jau noteica pasākumus, lai iedzīvotājiem segtu daļu no energoresursu cenu pieauguma par centrālo apkuri, apkurē izmantoto elektrību, dabasgāzi, koksnes granulām, briketēm, malku. Plašāka informācija ŠEIT

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.