Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras teātris arī nākamajā sezonā regulāri dosies viesizrādēs

Izrāde “Amerikāņu bizons”. Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Valmieras teātra ēkas rekonstrukcijas darbi turpināsies arī nākamajā sezonā, līdz ar to turpināsies regulāra viesošanās ar izrādēm Rīgā un citviet Latvijā. Uzsākot jauno sezonu, augustā un septembrī, sešas izrādes gaidāmas Rīgā – Stūra mājā un Dailes teātra Mazajā zālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12., 13. un 19., 20. augustā Stūra mājā (Brīvības 61) Mārtiņa Eihes iestudētais dokumentālās prozas darbs “Meža meitas”. Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas varas iestāžu aresta un represijām.

15. un 16. augustā Dailes teātrī vēl viens Mārtiņa Eihes iestudējums – skatuves versija Andra Kalnozola spožajam un dzīvi apliecinošajam debijas romānam “Kalendārs mani sauc”. Stāsts par Oskaru, tādu varoni, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

22., 23. un 24. augustā mīlestības un naida spēles drāmā “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”  Ineses Mičules režijā. Personības gaismas un ēnas puses, sapņi un nepiepildītas ilūzijas traucē lugas varoņiem uztvert realitāti tādu kāda tā ir, liek ļauties dusmām un noliegumam.  Taču ikvienā dzīvā būtnē ir labestības potenciāls, kuru tas var atmodināt, lai palīdzētu sev un citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 19. un 20. septembrī vēl viens Ineses Mičules iestudējums, humors un paradoksi stāstā par trim sīkiem blēžiem “Amerikāņu bizons”. Trīs draugi, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai.

22., 23. septembrī sava veida versija par Forestu Gampu, kura naivais un labticīgais dzīves skatījums un ētiskie ideāli liks skatītājam pārvērtēt savas komforta robežas izrādē “Labie cilvēki”. Režisore Inese Mičule.

25., 26. un 27. septembrī dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa, scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs iestudējumā “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kas stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes www.vdt.lv un visās “Biļešu paradīze” kasēs.

Informāciju sagatavoja: Marta Cekule, sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.