Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras novads nosūta vēl vienu palīdzības kravu Ukrainai

Foto: valmierasnovads.lv

Trešdien, 11. janvārī, no Valmieras novada uz Ukrainu devās vēl viena uzņēmumu, iestāžu un iedzīvotāju sarūpētā palīdzības krava. Tās nosūtīšanu organizē Valmieras novada pašvaldība, biedrība “Uzņēmēji mieram” un Ukrainas Mazo pilsētu asociācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Valmieras novada pašvaldība, uzņēmumi un iedzīvotāji no pirmās kara dienas ir atbalstījuši Ukrainas tautu cīņā ar okupantiem. Šis kārtējais palīdzības sūtījums ir apliecinājums tam, ka mūsu apņēmība ir nelokāma. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu līdz pilnīgai uzvarai.”

Turpinot uzsākto akciju Ukrainas iedzīvotāju nodrošināšanai ar elektrības ģeneratoriem un apkures iekārtām, AS “Valmieras stikla šķiedra” ziedoja 50 kW elektrības dīzeļģeneratoru. Uzņēmuma valdes loceklis Ģirts Vēveris, nododot dāvinājumu Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektorei Oksanai Kiriļukai, teica: “Mēs ļoti labi izprotam, ko pārdzīvo Ukrainas tauta, un jūtam līdzi. Un, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem izturēt kara laika grūtības, mazākais, ko varam sniegt – iespēju iegūt kaut mazu daļu siltuma, gaismas vai resursu vitāli svarīgu iekārtu darbībai. Mūsu dāvātai ģenerators ir gandrīz jauns, nostrādājis vien dažas stundas. Tam ir veikta pilna apkope un iepildīta degviela, lai uzreiz varētu pieslēgt un izmantot, kur tas ir nepieciešams. Vēlamies, lai ģenerators labi kalpo un palīdz ukraiņiem izturēt grūto ziemu!”

Oksana Kiriļuka: “Ikkatra palīdzība ir ļoti būtiska un nepieciešama. Esam ārkārtīgi pateicīgi Valmieras novada cilvēkiem par nesavtīgo palīdzību un atbalstu visu šo laiku, kopš Krievijas karaspēka iebrukuma. Šis atbalsts mūsu tautai palīdz saglabāt kaujas garu un ticību uzvarai. Mēs esam iemācījušies izdzīvot esošajos apstākļos. Par spīti grūtībām neviens nedomā par piekāpšanos un padošanos okupantiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektrības ģenerators tiks nogādāts uz Červonogradas pilsētu. Jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandai ir izveidojusies cieša sadarbība ar kolēģiem – Červonogradas rajona ugunsdzēsības daļu. 2022. gadā uz šo Rietumukrainas pilsētu nosūtītas vairākas palīdzības kravas. Šis ir trešais elektrības ģenerators, kas nosūtīts palīdzībai Ukrainai no Valmieras novada. Pērn novembra beigās Valmieras novada pašvaldības iegādātais 130 kW jaudas elekroģenerators nogādāts uz Ukrainkas pilsētu, savukārt biedrības “Valmieras uzņēmēju klubs” ziedotais 40 kW jaudas ģenerators aizceļoja uz Valmieras sadraudzības pilsētu Čerkasiem.

Pārējā krava – siltās drēbes, pārtika, saldumi, galda spēles, higiēnas preces, barība suņiem, uzlādes ierīces akumulatori un lukturi – nosūtīta uz Kijevas apgabala Tripiļas pilsētas internātskolu. Pateicamies visiem ziedotājiem, tostarp Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijai un Valmieras Pārgaujas sākumskolai, SIA „VALPRO”, Biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” Valmieras Labdarības virtuvei, Valmieras novada pašvaldības darbiniekiem un pārējiem ziedotājiem!

Informācijas avots: Valmieras novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.