Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmiera rīkos Eiropas BMX čempionātu

Foto: Uģis Brālēns

Piektdien, 16. decembrī, Valmieru apmeklēja Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) prezidents Enriko Della Kasa un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents (LRF) Sandis Āķis. Vizītes galvenais mērķis bija līguma parakstīšana par tiesību piešķiršanu Valmierai organizēt 2025. gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UEC prezidents Enriko Della Kasa Valmierā viesojies vairākkārt. Tostarp arī 2019. gadā, kad tikko izveidotajā un atklātajā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” iepriekšējo reizi norisinājās Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. 16. decembra vizītes laikā trīspusēji tika parakstīts līgums par 2025. gada Eiropas BMX čempionāta rīkošanas tiesību piešķiršanu Valmierai. Otro reizi sešu gadu laikā rīkot Eiropas čempionātu ir lielisks novērtējums kā visai BMX saimei Latvijā, tā arī Valmieras novada pašvaldībai. 2019. gada čempionāts izpelnījās augstu novērtējumu no dalībniekiem, komandu vadītājiem un UEC. Arī šīs tikšanās laikā izskanēja pārliecība, ka 2025. gada Eiropas čempionātā viss noritēs visaugstākajā līmenī, savukārt no organizatoru puses apņemšanās, ka notiks nopietna gatavošanās, lai godam aizstāvētu izteikto uzticību. Kā apliecinājumu tam, ka Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” atbilst augstākajiem standartiem, UEC prezidents Enriko Della Kasa pasniedza arī UEC Ziemeļeiropas BMX centra goda zīmi.

Papildus tam vizītes laikā tika pārrunāta gatavība arī 2023. gada UEC Eiropas BMX kausa posmu norisei Valmierā – 6. un 7. maijā pie mums notiks seriāla 5. un 6. posma sacensības. Jāatzīmē fakts, ka Eiropas kausa rīkošanas tiesības Valmierai būs arī 2024. gadā.

Vizītes noslēgumā UEC prezidents Enriko Della Kasakopā ar Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvjiem apmeklēja un atzinīgi novērtēja arī atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas BMX čempionāta norise Valmierā būs lieliska iespēja vietējiem iedzīvotājiem klātienē vērot augstākā līmeņa BMX riteņbraukšanas sacensības, kā arī piesaistīs ārvalstu apmeklētājus, radot pozitīvu ietekmi uz tūrisma un viesmīlības nozari, pašvaldības un valsts ekonomiku. Sacensības tiks pārraidītas Eiropas lielākajos sporta medijos, kas savukārt veicinās gan Valmieras novada atpazīstamību, gan arī Latvijas vārda izskanēšanu starptautiskajā sporta arēnā.

Informācijas avots: Valmieras novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.