Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmierā norisināsies Vēsturisko ērģeļu svētki

Publicitātes foto.

14. jūnijā plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies septītie Vēsturisko ērģeļu svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā krāšņu latviešu mūzikas koncertprogrammu “Saullēkta gaismā” sniegs ērģelniece Ilona  Birģele, kā arī Latvijā un pasaulē ievērojamā vijolniece Paula Šūmane. Īpaša vieta tiek atvēlēta  latviešu komponistu radītajai  ērģeļmūzikai. Programmā: Emīls Dārziņš, Romualds Jermaks, Andrejs Selickis, Aivars Kalējs, Ligita Sneibe,  Agneta Krilova, Jēkabs Jančevskis.

Šogad Valmierā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Jēkaba Jančevska skaņdarba “Meditācija gaismai” versija ērģelēm un vijolei (2020./ 2023). Tāpat koncertā skanēs 2022. gada rudenī pirmatskaņotā Agnetas Krilovas mūzika “Iedomājies…ir Saullēkts”, kā arī latviešu mūzikas pērles – Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis un citi.

Īpašs ir Frīdriha Ladegasta būvēto ērģeļu skanējums Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā. Ir  būtiski  rast iespēju iedzīvotājiem  un viesiem dzirdēt biežāk šī instrumenta skanējumu profesionālu mūziķu izpildījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēsturisko ērģeļu svētki septīto gadu ir vienīgais notikums, kas tik plaši atspoguļo ērģeļmākslu reģionos un Rīgā, kā arī ir vienīgais notikums, kas aptver visu Latviju. Ir izveidojusies brīnišķīga tradīcija svētku laikā rīkot koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, kur ir otras lielākās ērģeles Vidzemē. Valmieras pilsēta un novads Latvijā ir pazīstami ar bagātīgo kultūras piedāvājumu un talantīgajiem vietējiem māksliniekiem, tādēļ Vēsturisko ērģeļu svētku rīkotājiem ir īpašs prieks un gods būt daļai no kultūras notikuma plašā klāsta.

Ieeja par ziedojumiem.

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.