Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmierā norisināsies ASV dejas profesionāļu koncerti un meistarklases

Foto: UCSB Dance Company

Dejas dienā Latvijā viesosies amerikāņu laikmetīgās dejas kompānija “UCSB Dance Company” no Kalifornijas Universitātes Santa Barbarā, kas savas Eiropas tūres laikā skatītājus priecēs ar krāšņu laikmetīgās dejas piedāvājumu. No 29. aprīļa līdz 2. maijam dejas interesentiem būs iespēja gan skatīt dejas izrādi, gan piedalīties dejas kompānijas pārstāvju sniegtās meistarklasēs Rīgā un Valmierā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UCSB Dejas kompānijas pārstāvji aicina ikvienu interesentu apmeklēt Eiropas tūres izrādi “Full Circle”, kas Latvijā norisināsies tikai divas reizes – 30. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” un 2. maijā plkst. 19.00 “Kurtuvē” Valmierā.

Koncerta programmā iekļautas trīs jaunas kompozīcijas ar oriģinālmūziku, kā arī četras dejas kompozīcijas, kas jau guvušas publikas atsaucību. Dejas izglītības programmas, kā arī kompānijas veidošanā piedalās tikai mākslinieces sievietes – horeogrāfes, komponistes, dejotājas, kostīmu un gaismu mākslinieces. Arī konkrētā koncerta “Full Circle”programmaizcels horeogrāfu – sieviešu pasaules skatījumu. Horeogrāfijas veidojušas tādas horeogrāfes kā  Kristīna Makārtija (Christina McCarthy), Nensija Kolahana (Nancy Colahan), danah bella, Veslija Činga (Weslie Ching), Džanna  Beraita (Gianna Burright), Medisona Olandta (Madison Olandt) un Amanda Trana (Amanda Tran). Koncertuzveduma mākslinieciskā vadītāja ir Dilaila Mouzlija (Delila Moseley).

Ieeja uz izrādēm ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties vai uz Valmieras izrādi izņemot biļeti Valmieras Kultūras centra kasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: UCSB Dance Company

Meistarklases Rīgā paredzētas dejas profesionāļiem, tās norisināsies 29. aprīlī LKA teātra mājā “Zirgu pasts”. Meistarklases vadīs horeogrāfe Džanna Beraita – plkst. 10.30 notiks laikmetīgās dejas tehnikas meistarklase, savukārt plkst. 12.00 – meistarklase dejas improvizācijā.

Meistarklases Valmierā paredzētas iesācējiem, tās norisināsies 1. maijā “Kurtuvē” visas dienas garumā. Meistarklases norisināsies angļu valodā, tās ir bez ieejas maksas.

Pieteikties izrādēm un meistarklasēm var, aizpildot veidlapu šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UCSB Dejas kompānija ir profesionāla laikmetīgās dejas kompānija, kas ir Santa Barbaras Universitātes Teātra un dejas nodaļas paspārnē. Kompānija regulāri dodas pasaules tūrēs, šogad jau 11. reizi apmeklējot arī Eiropu un viesojoties Norvēģijā, Čehijā, Latvijā, Polijā un Itālijā.

Laikmetīgās dejas programma norisinās sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmiju, kā arī ir daļa no “Dejas diena 2023” programmas.

Papildu informācija par norisēm Valmierā: Liene Jakobsone, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos, “Dinamiskā pilsēta” projekta vadītāja, Tālr.: (+371) 26279441, E-pasts: liene.jakobsone@valmierasnovads.lv

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.