Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmierā filmēs iespaidīgākos masu skatus Latvijas kino vēsturē

Kadrs no filmas “Zeme, kas dzied” filmēšnas. Publicitātes foto.

Otrdien, 5.jūlijā, vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” radošā komanda viesosies Valmieras estrādē, kas augustā kļūs par pirmo Dziesmu svētku koncerta norises vietu – filmas vajadzībām tieši šeit tiks rekonstruēts Ķeizardārzā notikušais koncerts 1873. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valmieras estrādē 13.-14. augustā tiks uzņemti masu skati ar vairāk kā 1 000 dalībnieku vienuviet, kas līdz šim Latvijas kino vēsturē nav noticis. 

Otrdien filmas komanda izpētīs estrādi, lai izprastu kadrējumus, kā organizēt filmēšanas laukumu un citas tehniskas vajadzības, lai masu skati nosauktajos datumos norisinātos gludi.

Interesentiem ir iespēja Valmieras pilsētas estrādē 13. un 14. augustā piedalīties filmas uzņemšanā kā koru dalībniekiem un skatītājiem koncertā. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka vēsturiski pirmajos latviešu dziedāšanas svētkos lielāko dalībnieku daļu veidoja vīrieši, arī šoreiz viņi tiek sevišķi aicināti iesaistīties un kļūt par seno notikumu atveidotājiem. Šī ir vienreizēja iespēja piedalīties teju 150 gadu senu vēsturisku notikumu rekonstrukcijā, tādā veidā kļūstot par daļu no latviešu Dziesmu svētku stāsta – jau nākamgad Mežaparka Lielajā estrādē skanēs Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas koncerts.

Lai pieteiktos brīvprātīgai dalībai masu skatos, savu vai sava kolektīva pieteikumu jāsūta uz kastings@zemekasdzied.lv (telefons +371 26468405). Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, vēlamā filmēšanās diena vai dienas un jāpievieno savs foto.

Filmas “Zeme, kas dzied” scenārijs ir balstīts patiesos un līdz šim plašāk nezināmos faktos, kas vēsta par Pirmo Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu un unikāliem cilvēkiem Latvijas kultūras vēsturē, kā arī par nozīmīgām vietām vēsturisko notikumu dzimšanā. Filmas pirmizrāde iecerēta 2023. gadā, ieskandinot unikālās Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas tēlos iedzīvosies tādi populāri aktieri kā Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, daudzsološā jaunā aktrise Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. “Zeme, kas dzied” komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, tās producente ir Linda Krūkle.

Filmu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

Vairāk informācijas par filmu oficiālajā tīmekļa vietnē www.zemekasdzied.lv

Informāciju sagatavoja: Lāsma Goba, projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.