Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmierā apskatāma ceļojošā ukraiņu bērnu zīmējumu izstāde “Karš bērnu acīm…Sāpes un cerības”

Publicitātes foto.

Valmieras pilsētas svētku laikā, no 22. līdz 24.jūlijam aicinām doties uz Jaunatnes centra “Vinda” dārzu (Valmiera, Rīgas iela 42) un aplūkot ukraiņu bērnu zīmējumu izstādi “Karš bērnu acīm.. Sāpes un cerības”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ko zīmē evakuēto ģimeņu bērni pirmajā stundā pēc ierašanās Čerkasos? Izstādē ikvienam tiek dota iespēja aplūkot to bērnu zīmējumus, kuri redzēja kara šausmas un kuri, kopā ar vecākiem bija spiesti pamest savas mājas, draugus, ierasto dzīvesveidu un bēgt uz Čerkasu pilsētu.

Zīmējumi tapuši pirmajās stundās pēc tam, kad evakuētās ģimenes ieradās Čerkasu pilsētā, Čerkasu pilsētas domes Humānās palīdzības centrā. Humānās palīdzības saņemšana, konsultācijas, apmešanās vietas reģistrācija – vecāki ir aizņemti ar dokumentu formēšanu, un bērni zīmē.

Zīmēšanas laiks ir no 30 minūtēm līdz stundai. Zīmējumu iespaidi aptver Mariupoli, Severodonecku, Kijivu, Harkivu un citus Ukrainas reģionus, kur iebruka Krievijas karaspēks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību karam, kā arī bērnu un viņu ģimeņu psiholoģiskajām problēmām un materiālajām vajadzībām.

Izstādi organizē Čerkasu pilsētas pašvaldība (Ukraina) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Izstādi 22. jūlijā plkst. 18.30 apmeklēs arī Čerkasu pilsētas delegācija.

Pēc Valmieras pilsētas svētkiem zīmējumus paredzēts izstādīt arī citviet Valmieras novadā.

Informāciju sagatavoja: Liene Jakobsone, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.