Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmierā aizvadīts Eiropas čempionāts galda hokejā.

Latvijas Galda Hokeja Federācija

No 13. līdz 16.jūnijam Valmierā, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā norisinājās šī gada lielākais pasākums galda hokejā – Eiropas čempionāts 2024, kurā pulcējās spēcīgākie Eiropas galda hokeja meistari. Kopumā tika noskaidroti uzvarētāji 10 nominācijās, no kurām sešas ir individuālas un četras – komandu nominācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu sacensībās: Junioru U18 komanda spraigā cīņā izcinīja zelta medeļas, no junioriem neatpalika arī mūsu dāmu izlase kuras jau no pirmajām spēlēm dominēja pār savām konkurentēm un ieguva godam pelnīto pirmo vietu. Prestižajā komandu OPEN kategorijā mūsu komanda tikai pašā finālā piekāpās Ukrainas izlasei un ieguva otro vietu. Bet savukārt veterānu O40 ieguva bronzas godalgas.

Individuālajās sacensībās junioru kategorijā U13 abas augstākās godalgas saņēma mūsu sportisti attiecīgi Roberts Verbičs un Rainers Neija. Junioru U18 kategorijā Regnārs Vazoliņš ieguva bronzas godalgu. Sieviešu kategorijā mūsu sportiste Elēna Rācenāja tiešām aizraujošā cīņā izcīnija sudraba medaļu. Savukārt prestižajā OPEN kategorijā, finālā satikās mūsu sportisti Edgars Caics un Rainers Kalniņš, kuru duelī pārāks bija Edgars Caics.

Latvijas izlase tiek veidota pēc ITHF pasaules reitinga, Latvijas reitinga un pasaules kausa kopvērtējuma rezultātiem. Latviju šogad pārstāvēja rekordliels sportistu skaits – 56.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

OPEN izlasē 25 dalībnieki: Edgars Caics, Sandis Kristaps Lagzdiņš, Matīss Jakseboga, Emīls Liepiņš, Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Kristaps Naglis, Jēkabs Reķis (visi no Rīgas) Rainers Kalniņš, Toms Baumanis, Didzis Ziemelis, Jānis Kalnēvics, Mikus Saulītis (Inčukalns), Elvijs Siliņš, Alvis Siliņš, Edžus Kaņeps, Rūdolfs Kamzols (visi no Ventspils), Rolands Riekstiņš, Kristaps Riekstiņš, Regnārs Vazoliņš, Lūkass Jurka (visi no Valmieras novada), Valts Smagars, Gints Lasmanis (Skrunda), Salvis Skarainis (Talsi), Andrejs Kuzņecovs (Jēkabpils).

Dāmu kategorijā 5 dalībnieces: Elēna Rācenāja, Laima Kamzola (abas no Ventspils), Margarita Ābele (Inčukalns), Katrīna Ļihačova, Lāsma Bezdelīga (abas Valmieras novads).

Junioru U-18 klasē 7 dalībnieki: Regnārs Vazoliņš (Valmiera), Toms Baumanis, Roberts Līvmanis (abi no Inčukalna) Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Jēkabs Reķis, Alekss Skudrītis (visi no Rīgas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veterānu O-40 klasē 5 dalībnieki: Sandis Kalniņš (Inčukalns) Aleksandrs Žernovojs (Ventspils), Salvis Skarainis (Talsi), Sergejs Mihejevs (Rīga), Sandis Krasts (Valmiera).

Veterānu O-55 klasē četri dalībnieki: Salvis Skarainis (Talsi), Ilgvars Pavlovskis (Rīga), Jānis Rektiņš (Valmiera), Gunārs Buls (Jūrmala).

Junioru U-13 klasē 15 dalībnieki: Einārs Gūze, Elvis Gustavs Reinfelds ( Rīga), Rainers Neija, Rainers Martužāns, Renārs Saulītis, Dārta Vesele, Asnāte Kocere, Agris Pavārs (Inčukalns), Ģirts Vazoliņš, Roberts Purmalis, Artūrs Verbičs, Ūve Vikmanis, Kristers Gūtmanis, Roberts Verbičs (visi Valmieras novads), Raimonds Stālmanis (Ādaži).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis Eiropas čempionāts ieies vēsturē ar to, ka pirmo reizi tāda mēroga galda hokeja sacensības tika tiešraidē translētas televīzijā un internetā, tādēļ tās bija iespējams vērot ne tikai vietējā mērogā, bet visā pasaulē ar komentētājiem latviešu un angļu valodā. Tas ir liels solis Latvijas un Eiropas galda hokeja attīstībā- saka Latvijas Galda hokeja federācijas (LGHF) prezidents Romans Blūmentāls.

Eiropas čempionāts galda hokeja notika pateicoties atbalstam no Rīgas, Ventspils, Kuldīgas, Siguldas, Skrundas, Inčukalna, Valmieras pašvaldībām. Valmieras novada Sporta pārvaldei. Jāņa Daliņa Stadiona vadībai un komandai. TV 4 un sportacentrs.com komandai kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijai.

Galda hokejs ir sporta veids ar kuru nodarbojas vairāk nekā 30 valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā. Tā ir dinamiska un aizraujoša spēle ar bagātu vēsturi, pirmās meistarsacīkstes – Zviedrijas čempionāts, notika 1982. gadā. Galda hokejistam ir nepieciešami ilgi un rūpīgi treniņi, lai paaugstinātu savu meistarības līmeni un apgūtu daudzus tehniskos elementus, laba reakcija, ātra domāšana, prasme analizēt situācijas un pamatīga fiziskā izturība, bet tajā pat laikā šī spēle ir pieejama jebkuram neatkarīgi no vecuma un dzimuma.

Latvijas Galda Hokeja Federācija

Krišs Priede, Latvijas Galda Hokeja Federācija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.