Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valku turpina ietērpt svētku tērpā

Vēlā vakara stundā valcēniešus un pilsētas viesus priecē nelielā gaismas aleja, kas izveidota Raiņa ielas posmā iepretim ģimnāzijas ēkai. Foto: Dace Pūce

Jau otro gadu Valkā cilvēkus priecē divas svētku egles. Tās stalti izslējušās Lugažu laukumā un kopīgajā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas laukumā. Pilsēta pakāpeniski iemirdzas vienotā – silti baltā – svētku gaismu rotā. Vēl šonedēļ, atklājot jaunus pārsteigumus, turpinās pilsētas dekorēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka abas galvenās egles ir veidotas no mazām eglītēm, tā radot kuplas un acij tīkamas egles koptēlu. Sociālajos tīklos izraisījās diskusija, kāpēc ap eglēm ir uzstādītas aizsargsētas. Jāpiebilst, ka tās gan nav augstas. Pašvaldība skaidro, ka, ņemot vērā iepriekšējo gadu negatīvo pieredzi, šīs sētas uzstādītas ar nolūku, lai, galvenokārt jau bērniem, nerastos vēlme bojāt gaismas virtenes un raustīt eglītes.

Novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciāliste Madara Birča stāsta, ka ceturtdien kopā ar vietējā uzņēmuma SIA “Valkas Gaisma” darbiniekiem dekorēta pašvaldības galvenās ēkas Beverīnas ielā 3 apkārtne. Iepriekšējos gados ar gaismas bumbām izdekorēja kļavu pie ēkas. M. Birča plāno, ka šogad varētu atrast jaunu, vēl nebijušu risinājumu, bet šos gaismas ķermeņus izmantot kāda novada pagasta centra izrotāšanai. Šogad jaunus svētku akcentus ieguvis atjaunotais Lugažu laukums – svētku rotā iemirdzējušās vairākas egles, kas atrodas tuvāk Rīgas ielai. Savukārt Raiņa ielas pusē ir izveidota gaismas aleja, kas izveidota no liepu zaros iekārtām gaismas virtenēm. Ar svētku lampiņām ir izdekorēta arī laukumā esošā nojume un dažas gaismas laternas. M. Birča atzīst, ka pilsētas dekorēšana notiek pakāpeniski. Vispirms viņa pārskatījusi visus dekoru krājumus, lai apzinātu, kur tos labāk izvietot. Redzot, ka pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 fasāde izrotāta trīs dažādu krāsu gaismas virtenēs, M. Birča ir apņēmusies to mainīt, izveidojot vienotu stilu. Jāpiebilst, ka šī ir viena no pilsētas glītākajām ēkām, tāpēc pelnījusi gaumīgu izrotāšanu. Pašvaldības speciāliste aicina iestāžu vadītājus sekot ieteikumam un arī svētku un ēku fasāžu dekorus izvēlēties silti baltā krāsā.

Savukārt kopīgajā centrā pie skatuves redzams liels un izgaismots adventes vainags.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna stāsta, ka pilsētas izrotāšanā piedalās arī nodaļas darbinieki. Adventes vainags tapis, izzāģējot finiera saplākšņa pamatni un izdekorējot ar egļu zariem un dekoriem.

“Mums ar Madaru jau no paša sākuma izveidojusies lieliska sadarbība. Atvēlēsim viņai vienu telpu darbnīcai, kur viņa varēs krāsot un radoši izpausties,” stāsta A. Plūksna. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.