Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Valgas pašvaldību delegācijas apmainās pieredzē dvīņu pilsētu forumā Vācijā

Foto: Ivo Leitis

No 8. līdz 10. maijam, Eiropas dienu ietvaros, Valkas un Valgas pašvaldību delegācijas piedalījās dvīņu pilsētu Frankfurtes pie Oderas (Vācija) un Slubices (Polija) organizētajā forumā “Transformācijas ambivalence: kā cilvēki un sabiedrība aug caur pārrobežu pārmaiņām un sociālajiem lūzumiem”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis piedalījās diskusijā par dvīņu pilsētu sadarbību un izaicinājumiem. Vairāku dienu garumā, Valkas (Latvija) un Valgas (Igaunija) pašvaldību vadība un speciālisti piedalījās dažādās pieredzes apmaiņas diskusijās, izstādēs un pasākumos. Darba sarunās tika apspriests ne tikai, kā katra pašvaldība sadarbojas ar saviem dvīņu pilsētas partneriem ikdienā, bet arī izaicinājumi, kas skāra tieši robežpilsētas Covid-19 pandēmijas sākumā, kad daudzviet tika ieviesta robežkontrole. 

Foruma oficiālajā atklāšanā Valkas un Valgas vadībai bija iespēja tikties ar Vācijas ārlietu ministri Annalēnu Bērboku (Annalena Baerbock), kas ar savu dalību forumā apliecināja robežpilsētu nozīmīgumu mūsdienu Eiropā. 

“Ilgāku laiku Covid-19 ierobežoju dēļ, praktiski šāda sadraudzība un tiešas diskusijas nebija iespējamas. Līdz ar to, savstarpējie kontakti bija vājinājušies, tāpēc šis pieredzes apmaiņas brauciens bija ļoti vērtīgs. Kopā ar citu valstu dvīņu pilsētu pašvaldību delegācijām mēs norunājām, ka veidosim ciešāku sadarbību,” komentē Valkas pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Interesanti, ka sarunājās secinājām, ka gan mūsu problēmas, gan vajadzīgie risinājumi ir ļoti līdzīgi. Mēģināsim veidot kādu kopīgu projektu, lai šīs problēmas risinātu. Ieguvām jaunus kontaktus ar citām pašvaldībām un viena no lietām, ko noteikti darīsim – veicināsim skolu, citu institūciju, kā arī iedzīvotāju apmaiņas braucienus, jo ieinteresētība ir no visām pusēm.” 

Foruma noslēgumā, Valkas un Valgas pašvaldību vadība izteica savu atbalstu Frankfurtes pie Oderas pieteikumam par Eiropas nākotnes transformācijas centra izveidi Frankfurtē.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.