Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Smiltenes novadu pašvaldību domju sēžu protokoli atzīti par labas prakses piemēru


Foto: pexels.com

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” izpētījusi visu 43 Latvijas pašvaldību protokolus, noskaidrojot, ciktāl protokoli atbilst likumā noteiktajām prasībām un kā vērtējama to pieejamība iedzīvotājiem. Izpētes gaitā analizēts viens protokols no katras pašvaldības, kas publicēts laika posmā no 2023. gada 16. līdz 21. novembrim. Publicētie pētījuma rezultāti liecina, ka Valkas novada un Smiltenes novada pašvaldības ierindojušās augstākajā pozīcijā, iegūstot 24 punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī kaimiņi – Valmieras novada pašvaldība – šajā pētījumā saņēmuši augstāko novērtējumu.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka Valkas novada pašvaldības 2019., 2020., 2021., 2022., 2023. un 2024. gadā notikušajās domes sēdēs pieņemto lēmumu saraksti, pieņemtie lēmumi, sēžu protokoli un sēžu ieraksti publiski ir pieejami mājaslapā www.valka.lv. Savukārt Smiltenes novada pašvaldības domes sēžu materiāli no 2021. līdz 2024. gadam pieejami oficiālajā mājaslapā www.smiltenesnovads.lv.

“Delnas” pētījuma rezultāti liecina, ka Valkas un Smiltenes novadu pašvaldību protokoli ne tikai satur Pašvaldības likumā noteiktās prasības, bet ir arī atklāti, viegli atrodami, kā arī kopumā atzīti par labas prakses piemēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā pētījumā “Delna” secina, ka vairāk nekā puse – 24 no 43 – no pašvaldību protokoliem pilnībā atbilst Likumā noteiktajai kārtībai un prasībām, taču pārējos konstatētas nepilnības.

“Plašākiem secinājumiem par pašvaldību protokolu kvalitāti un uzlabojumiem būtu nepieciešams pētījums, kas aptvertu lielāku protokolu skaitu. Tomēr jau šī izpēte, kurā skatīts tikai viens protokols no katras pašvaldības, ļāvusi pārliecināties, ka pašvaldību prakses atšķiras un tām ir jāstrādā pie protokolu kvalitātes uzlabošanas, ņemot vērā gan Likumā noteiktos punktus, gan nepieciešamību pēc atklāta lēmumu pieņemšanas procesa, kas ir saprotams iedzīvotājam,” norādīts “Delnas” ziņojumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.