Valkas un Smiltenes novada slēpotāji piedalās Pasaules kausā

No 18. līdz 24. martam Austrijas pilsētā Zēfeldē norisinājās Pasaules Kauss (MWC) veterāniem distanču slēpošanā, kurās Latviju pārstāvēja deviņu dalībnieku komanda, kurā bija arī Andris Dainis no Valkas novada, kā arī māsas Žanete Leimane un Elita Zālīte no Smiltenes novada.

Pasaules Kauss veterāniem ir festivāla tipa sacensības, kas parasti pulcē vairāk kā 1000 sportistus no vairāk kā 25 nācijām, tas notiek sešu dienu garumā. Sacensībās piedalījās dalībnieki, sākot no 30 gadu vecuma, vecuma kategorijas mainījās ik pa pieciem gadiem.

Dalībniekiem bija jāpiedalās sacensībās šādās distancēs:

• Pirmajā dienā: īsā distance – 5 km, 7 km;
  • Otrajā dienā: vidējā distance – 10 km , 15 km, 20 km;
  • Trešajā dienā: vidējā distance – 10 km, 15 km, 20 km;
  • Ceturtajā dienā: komandu stafete – 4 x 5 km;
  • Piektajā dienā: garā distance – 15 km, 20 km, 30 km;
  • Sestajā dienā: garā distance – 15 km, 20 km, 30 km.

Distances atsevišķi gan slīdsolī, gan klasiskajā stilā, atkarībā no vecuma grupas, bija 5, 10, 15, 20, un 30 kilometri, kā arī nāciju stafete četras reizes pa 5 kilometriem. Visās distancēs bija masu starts.

Andris Dainis 7 kilometru distancē ierindojās 11.vietā, 15 kilometru distancē – 12.vietā, 20 kilometru distancē – 9.vietā, bet stafetē, kopā ar Aini Kanavinu, Leonu Seškenu un Jāni Puidu, Latvija ieņēma piekto vietu.

“Otro reizi piedaloties šāda mēroga pasākumā, izjutu visu dalībnieku pozitīvismu un vēlēšanos slēpot, sacensties ar sava vecuma sportistiem. Trašu reljefs atbilda augstākiem standartiem- gan augstuma starpība, gan grūtības pakāpes,” Andris atzinīgi vērtē Pasaules kausa sacensības.

Žanete Leimane 7 kilometru distancē ieņēma 11.vietu, 15 kilometros finišēja astotā, 20 kilometru distancē ieņēma 13.vietu, kamēr Elita Zālīte 7 kilometros bija 12., 15 kilometru distancē 10. bet 20 kilometru distancē ierindojās 16.vietā. Komandu stafetē, kopā ar Zinaīdu Rācenāju un Signi Svikšu, ieņēma astoto vietu.

“Beidzot piedalījāmies sacensībās, kurās bija jākonkurē ar ātrām un stiprām sāncensēm,” uz sacensībām atskatās Žanete Leimane. “Lai arī trases bija pakusušas, tomēr ar rezultātiem abas ar māsu esam apmierinātas, arī tāpēc, ka pēc pandēmijas beidzot izdevās aizbraukt uz nopietnām sacensībām ārzemēs.”