Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Smiltenes novada skolās sāk rosīties skaļie lasītāji

Foto: viesturi.edu.lv

Iestājoties pavasarim, Valkas un Smiltenes novada skolās uzsākta konkursa “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 1. kārta. Paredzēts, ka tajā ar aizraujošiem grāmatu fragmentu lasījumiem piedalīsies 255 skolēni, no kuriem konkursa 2. kārtā tiks virzīti 15 pārliecinošākie un izteiksmīgākie skaļie lasītāji. Valkas reģiona fināls – 2. kārta šogad norisināsies 18. aprīlī Smiltenes vidusskolas bibliotēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību dalībnieki visās konkursa kārtās tiek vērtēti pēc vieniem un tiem pašiem kritērijiem – prot pastāstīt par sevi un grāmatas izvēli, dikcija, intonācija, temps, spēja aizraut klausītāju un izvēlētā fragmenta oriģinalitāte un pabeigtība.

“Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība” ir konkurss, kurā skolēni pilnveido prasmes izvēlēties sev interesantu literatūru skaļai lasīšanai. Tas sekmē interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedē bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicina lasītprieku.

2023. gadā finālā Rīgā, tiekoties 30 reģionāliem lasīšanas čempioniem no visas Latvijas, kā labākais no labākajiem tika atzīts Valkas un Smiltenes novada pārstāvis Smiltenes vidusskolas 6. klases skolēns Hugo Pakalns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” konkursa norisē ir izmaiņas. Iekļauta papildu kārta – starpfināli Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē. Labākie trīs katra novada skaļie lasītāji iegūs iespēju pārstāvēt savu reģionu un novadu 5. oktobrī valsts finālā Rīgā.

Lai iedvesmotu 5. klašu skolēnus piedalīties Skaļās lasīšanas sacensībās, lai aizrautu arī citu vecumu bērnus uz lasīšanu, lai bagātinātu skaļās lasīšanas pasākumu aicinu noskatīties 2023. gada čempiona Hugo Pakalna uzrunas video šeit https://failiem.lv/f/z6q66xvnt7

Una Grāve, skaļās lasīšanas sacensību reģionālā kuratore Valkā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.