Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas šautuve – viena no modernākajām Latvijā

Valka pamatoti var lepoties ar pilsētas šautuvi. Tā ir viena no trim pašām modernākajām šautuvēm Latvijā (kuras pieejamas ikvienam) ar plašu pieejamo ieroču klāstu – vairāk nekā 60 dažādiem ieročiem. Šautuvē var mācīties un trenēties, kā arī pilnveidot prasmes šaušanā zinoša instruktora vadībā.

Jau sesto gadu šautuvi vada Dzintars Stočka. Viņš ir arī instruktors un treneris. Dzintars vairāk nekā 20 gadus strādāja Valsts robežsardzē un jau vairākus gadus ir zemessargs.

Latvijas valsts svētku nedēļā aicinājām Dzintaru uz sarunu, lai nedaudz ieskatītos šautuves ikdienā. Jāatzīst, daudziem šī lieta un ieroči ir visnotaļ tumša bilde. Sarunas sākumā Dzintars no slēgtas telpas, kas aprīkota ar signalizāciju, izņem dažādus ieročus, piemēram, mazkalibra karabīni un jaunas pistoles, lai nedaudz palepotos ar daudzveidīgo ieroču klāstu. Var redzēt, ka viņam mirdz acis, stāstot par savu darbu. Tie, kas aizraujas ar šo lietu, ir novērtējuši Valkas šautuves sniegtās iespējas, jo te pieejami kaujas ieroči, kas ražoti Austrijā, Vācijā, Spānijā, ASV, Čehijā, bijušajā Padomju Savienībā un pat Izraēlā. Jāpiebilst, ka pistole GLOCK 17, kas pieejama Valkas pilsētas šautuvē, ikdienā tiek lietota gan Latvijas militārajās struktūrās, gan arī Iekšlietu ministrijas dienestos. Latvijas Šaušanas sporta federācija Valkas novada bērnu ‒ jaunatnes sporta skolai ir piešķīrusi divas pneimatiskās šautenes un vienu pistoli aptuveni piecu tūkstošu eiro apmērā ar nosacījumu, ka bērniem ir jātrenējas un jāpiedalās sacensībās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.