Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas pilsētas kultūras nams sācis gatavoties savai simtgadei

Ja viss izdosies, kā iecerēts, jau 4. maijā – Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā pulksten 12 pirmo reizi Valkas pilsētas kultūras nams publiski atskaņos Valkas pilsētas himnu. To iedziedājusi mūziķe Ginta Krievkalna. Vēl viens no jaunumiem ir tas, ka, gatavojoties pilsētas kultūras nama ēkas simtgadei, 1. stāvā ir iekārtota pastāvīga kultūras nama ēkas vēsturiska ekspozīcija “Kultūras baudītava”. Nams savu simtgadi atzīmēs 2024. gadā.

Lai būtu labāk saprotams, ekspozīcija izvietota telpās, kur agrāk atradās frizētava.

Pilsētas kultūras nama direktors stāsta, ka jau bijušajai kultūras nama vadītājai Aijai Sallu bijusi iecere izveidot līdzīgu vēsturisku ekspozīciju, tikai nevis par nama vēsturi, bet par amatiermākslas kolektīviem. Kad atbrīvojās frizētavas telpas, kultūras nama darbinieki nolēma sadarbībā ar Valkas novadpētniecības muzeja darbiniecēm Aiju Priedīti un Ligitu Drubiņu, kā arī ar vietējo mākslinieci Kristīni Ganiņu īstenot šo ieceri. A. Ikšelis atgādina, ka šai ēkai pamatakmens ielikts 1924. gada 23. augustā. Par šī nama vēsturi izlasāms A. Ikšeļa 2013. gadā izdotajā vēsturiskajā izdevumā “Valkas diližanss” (Valkas leģendas. Piezīmes uz vēstures hronikas malām).

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.