Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas pagastā dzēsts ugunsgrēks, Virešu pagastā glābti ledū ielūzuši suņi

Publicitātes foto.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus  uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 22.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novada Valkas pagastu, kur divstāvu koka dzīvojamā mājā degšana notiek pie krāsns un mājoklī izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī krāsns kurināta, iespējams, izmantojot benzīnu. Blakus krāsnij aizdedzies plauktiņš, siena un griesti 6m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Vēl pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki.

Mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektora spalgo brīdinājumu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja, taču otrā stāva dzīvoklī dūmu detektors bija uzstādīts un tas bija nostrādājis, kas ļāva cilvēkiem laicīgi  evakuēties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.  Plkst. 00.33 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Vidzemē tika saņemti kopumā trīs izsaukumi, kas saistīti ar glābšanas darbiem, kur ledū ielūzis  cilvēks vai dzīvnieks. Šie ir pirmie izsaukumi Vidzemē šajā ziemā, kad VUGD palīdzība nepieciešama cilvēkiem vai dzīvniekiem, kas uz ūdenstilpēm ielūzuši ledū un saviem spēkiem nevar tikt malā.

Pēcpusdienā tika saņemts izsaukums arī uz Smiltenes novada Virešu pagastu, kur uz ledus ielūzuši divi lieli suņi un pašu spēkiem netiek krastā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka viens suns nogādāts krastā pirms VUGD ierašanās, savukārt otru, izmantojot Hansa glābšanas dēli  krastā izcēla ugunsdzēsēji glābēji. Diemžēl, dzīvnieks bija bez dzīvības pazīmēm.

Ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību! Pieaugušie, atrodoties uz ledus, rada maldīgu priekšstatu bērnos, ka uz ledus ir droši. Diemžēl bērni, lai arī svarā vieglāki, nespēj objektīvi izvērtēt ledus drošumu. VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai jaunieši slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta vai arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 41 izsaukumu – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Informāciju sagatavoja:  Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.