Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā vēlētāji savu balsi atdot par pārbaudītām vērtībām

Aizvadītajā sestdienā, 8. jūnijā, Eiropas Parlamenta vēlēšanās savu balsi par vienu no 16 politiskajiem spēkiem Valkas kultūras namā atvērtajā vēlēšanu iecirknī nodeva 94 gadus vecā valcēniete Ausma Kurpniece. Lai gan viņai grūtības sagādā iešana, seniore nolēma balsot klātienē, pieļaudama, ka, iespējams, tās viņai varētu būt pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. FOTO: INGA KARPOVA

Aizvadītajā sestdienā, 8. jūnijā, no pulksten 8 līdz pat 20 Valkas novadā bija atvērti kopumā septiņi vēlēšanu iecirkņi, divi no tiem – Valkā. Uz vēlēšanu iecirkņiem bija devies 2521 vēlētājs. Tas nozīmē, ka no visiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem savu balsi nodevuši 40,66 procenti vēlētāju. Tas ir vairāk par vidējās statistikas rādītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās vēlēšanās vairums balsstiesīgo vēlētāju izvēlējās vēlēšanu iecirkni, kas bija atvērts pilsētas kultūras namā. Kopumā te savu balsi atdeva 1245 vēlētāji. Pirmie vēlētāji pie iecirkņa durvīm gaidījuši jau pulksten 7.40. Stāvot rindā, daudzi sprieduši, ka izvēlējušies doties tieši uz šo vēlēšanu iecirkni, jo līdz šim nav bijis vajadzības un izdevības apskatīties, kāds tagad izskatās Valkas kultūras nams un tā lielā zāle. Šo iecirkni apmeklēja arī 94 gadus vecā valcēniete Ausma Kurpniece.

“Nekad neesmu mājās vēlējusi. Visus gadus un pie visām valdībām vienmēr esmu nākusi uz iecirkni. Gribēju tā darīt arī šoreiz, jo iedomājos, ka manā mūžā tās būs pēdējās lielās vēlēšanas. Uz pašvaldību vēlēšanām nākamgad es vēl tikšu! Domāju, ka esmu izvēlējusies, par ko balsošu. Gribu, lai Eiropas Parlamentā darbojas zinoši cilvēki, kuriem ir pieredze. Tur nav paredzēta vieta tam, lai cilvēks vēl mācītos. Tur ir jāstrādā un nopietni tas jādara. Balsošu un likšu plus zīmi tiem, kurus uzskatu par pieredzes bagātiem cilvēkiem,” savas domas pirms vēlēšanām “Ziemeļlatvijai” uztic A. Kurpniece.

Vēlētāji, kuri balsoja kādā no Valkas novada vēlēšanu iecirkņiem, visvairāk savas balsis atdevuši par “Jauno Vienotību” (saraksta līderis Valdis Dombrovskis) – kopumā 746 derīgas vēlēšanu zīmes jeb 29,59 procenti. Otrajā pozīcijā ar 583 derīgām vēlēšanu zīmēm jeb 23,13 procentiem ierindojusies Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (saraksta līderis Roberts Zīle), bet trešajā vietā – “Latvijas Attīstībai” (saraksta līderis Ivars Ijabs) – 313 derīgas vēlēšanu zīmes jeb 12,42 procenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanu iecirkņa Nr. 884 vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Dzintars Stočka uzskata, ka, salīdzinot ar iepriekšējām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, jūtama lielāka vēlētāju aktivitāte.

“Latvijas pilsoņi ir kļuvuši apzinīgāki un tiešām saprot, ka katrai vēlētāja balsij ir nozīme. Ja neatnāks pats, tad kāds cits politiskais spēks iegūs kādu balsi vairāk. Esam sapratuši to, lai Eiropas Parlamentā būtu pārstāvēti Latvijas valstij lojāli politiskie spēki un arī tie cilvēki, kuriem mēs uzticamies un gaidām, ka viņi pildīs savus dotos solījumus,” tā Dz. Stočka.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti Valkas novadā:

Balsstiesīgie: 6200

Nobalsojušie: 2521 (40,66%)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Derīgās aploksnes: 2521 (40,66%)

Derīgās zīmes: 2485 (98,57%)

avots: www.cvk.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nobalsojušo vēlētāju skaits Valkas novada vēlēšanu iecirkņos:

Valkas kultūras namā – 1245

Valkas mūzikas skolā – 518

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērģemes bibliotēkā – 233

Kārķu tautas namā – 169

Lugažu muižā – 100

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vijciema tautas namā – 163

Zvārtavas pagasta pārvaldē – 93

avots: www.cvk.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.