Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada skolas strādā veiksmīgi un atbilst valsts prasībām

Foto: Roberts Johansons

Sabiedrībā satraukumu izraisījis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paziņojums, ka no šī gada septembra pašvaldības vairs nedrīkstēs subsidēt tās skolas, kas noteiktos kritērijus par skolēnu skaitu klasē neizpilda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada pašvaldība jau vairākus gadus ir mērķtiecīgi strādājusi, lai nodrošinātu izglītības iespējas pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, neatkarīgi no dzīves vietas novadā.

Kopš 2021. gada Valkas novadā darbojās viena vidusskola – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija ar pirmsskolas grupu, viena pamatskola – Ērģemes pamatskola ar pirmskolas grupām Ērģemē un Kārķos, divas pirmsskolas izglītības iestādes  – Valkas pirmsskolas izglītības iestāde ar pirmsskolas grupām Valkā, Vijciemā un Mierkalnā un privātā iestāde “Gaismiņa”.

Sākumskolas un vidusskolas vecuma bērniem no pagastiem tiek nodrošināts skolēnu transports uz Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadā esošās izglītības iestādes strādā veiksmīgi un atbilst IZM noteiktajām prasībām par nepieciešamo skolēnu skaitu klasēs, līdz ar to satraukumam nav pamata un šīs skolas turpinās savu darbu, kā līdz šim, arī pēc jauno normatīvo aktu stāšanās spēkā.

Ivo Leitis, Sabiedrisko attiecību speciālists, Valkas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.