Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā sadārdzināsies maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

Valkas novada iedzīvotājiem visos piecos pagastos un Valkas pilsētā jārēķinās, ka ar 1. jūniju būs vairāk jāmaksā par ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Iepriekšējos ūdenssaimniecības tarifus Valkas novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja pirms diviem gadiem – 2022. gada jūnijā.
Savukārt par šo jauno tarifu sadārdzinājumu novada pašvaldības domes deputāti lēma 25. aprīļa domes sēdē.
Par ūdenssaimniecības tarifa pieaugumu Valkā novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļas finanšu analītiķis Viktors Kaņepe skaidro, ka jaunajā tarifā ir plānotas lielākas darbaspēka izmaksas un būtiski lielāks pamatlīdzekļu gada nolietojums, jo projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valkā” 2. kārtas ietvaros izveidotajiem pamatlīdzekļiem ir mainītas gada nolietojuma likmes no 1,6667 procentiem uz 5 procentiem. Līdz ar to kopējais izmaksu pieaugums ir 90 433,75 eiro. Savukārt lietotājiem piegādātā ūdens daudzums, salīdzinot ar iepriekšējā tarifā plānoto, ir samazinājies par 6,5 procentiem. Arī savākto notekūdeņu daudzums ir samazinājies par 9 procentiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.