Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada pašvaldībā veiktas kriminālprocesuālas darbības

Šonedēļ “Ziemeļlatvijas” rīcībā nonāca informācija, ka šo otrdien Valkas novada pašvaldībā viesojies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Neoficiālā informācija vēsta, ka pārbaude notikusi arī novada pašvaldības priekšsēdētājas vietnieka Viestura Zariņa dzīvesvietā. Centāmies noskaidrot, vai šī informācija atbilst patiesībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl vakar neizdevās sazvanīt V. Zariņu, kas apliecinātu vai noraidītu izskanējušo neoficiālo informāciju. Savukārt novada pašvaldības priekšsēdētājas Gitas Avotes komentārs par notikušo KNAB pārbaudi tiek solīts uz otrdienas laikrakstu “Ziemeļlatvija”. Arī viņa šodien neatradās uz vietas, tāpēc līdz laikraksta nodošanai tipogrāfijā nevarējām ar viņu sazināties.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Komunikācijas nodaļa apstiprina savu ierašanos Valkā un informē, ka 5. martā KNAB sadarbībā ar Eiropas Prokuratūru (EPPO) veica kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas, vairākos objektos Valkā un citviet Latvijā.

2023. gada 6. novembrī EPPO uzsāka kriminālprocesu un to nodeva KNAB kā kompetentajai iestādei pirmstiesas izmeklēšanas veikšanai. KNAB kriminālprocesā izmeklē noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā un 318. panta otrajā daļā, tas ir, krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB ir aizdomas, ka vairākas bijušās un esošās Valkas novada pašvaldības amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kopā ar kāda uzņēmuma pārstāvi veikušas nelikumīgas darbības saistībā ar diviem pašvaldības īstenotiem projektiem. Noziedzīgo darbību mērķis bijis panākt, lai prettiesiski varētu kopsummā iegūt vismaz 2 miljonus eiro Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējuma projektu īstenošanai. Abi projekti saistīti ar ražošanas ēkas teritorijas infrastruktūru.

Pašlaik četrām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi.

KNAB šobrīd turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus. Lai nodrošinātu iespējamo noziedzīgo nodarījumu sekmīgu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nevar sniegt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB vērš uzmanību, ka kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

KNAB neizpauž par kādiem objektiem ir runa. “Ziemeļlatvija” vien atgādina, ka jau 2023. gada 7. novembrī novada pašvaldībā ieradās KNAB. Toreiz rakstījām, ka bijušajam novada pašvaldības priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim noteikts personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss. “Ziemeļlatvija” interesējās arī par šīs lietas virzību un saņēma atbildi, ka joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana un KNAB neko jaunu pateikt nevarot.

“Ziemeļlatvijai” toreiz izdevās uzzināt, ka iespējamie pārkāpumi saistīti ar investīciju objektu “Spundenieki” Ērģemes pagastā. Jau kādu laiku pašvaldība šim ražošanas objektam cenšas atrast nomnieku, bet pagaidām – neveiksmīgi. Iecerētais nomnieks pēc KNAB uzsāktajām pārbaudēm izsoles rezultātā no iegūtajām nomas tiesībām atteicās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” sazinājās arī ar bijušo pašvaldības vadītāju Ventu Armandu Kraukli. Viņš teica, ka ir dzirdējis par KNAB pārbaudēm, taču neko konkrētāku pateikt nemācēja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.