Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada pašvaldība kopā ar igauņiem strādā pie jauna kopīga projekta

Redzot plīvojam Igaunijas valsts karogu pie pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 Valkā, rodas jautājums – kāds šai mājai sakars ar Igauniju. Foto: Inga Karpova

Valkā, pie pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 plīvo ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas valsts karogs. Tas cilvēkiem ļauj noprast, ka šajā ēkā atrodas kāda institūcija saistībā ar Igauniju. Kādreiz tā arī bija, jo te atradās bezpeļņas organizācija “Latvijas – Igaunijas institūts”, taču tas ir likvidēts un tagad nav nevienas institūcijas vai speciālista, kas būtu saistīts ar blakus esošo kaimiņvalsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu, kāpēc pie šīs pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 joprojām plīvo Igaunijas karogs, “Ziemeļlatvija” skaidrojumu lūdza novada pašvaldības priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim. Viņš stāsta, ka Rīgas ielā 25 joprojām ir reģistrēta biedrība “Latvijas – Igaunijas institūts”.

“Kopā ar Valgas pagasta pašvaldību plānojam piedalīties projektā Latvijas – Igaunijas programmā. Pašlaik top projekta pieteikums Valkas un Valgas kopīgajai stratēģijai. Šī iecerētā projekta ietvaros plānots viens vai pat divi darbinieki, kas strādātu pie šīm Valkas un Valgas kopīgajām lietām. Ar šo projektu ceram beidzot atrisināt trūkstošā koordinācijas speciālista jautājumu, jo, aizvadītajā gadā izsludinot konkursu uz šo amatu, tā arī nav izdevies atrast piemērotu kandidātu. Turklāt, ja šo projektu atbalstīs un saņemsim Eiropas finansējumu, tad sadarbības koordinatoram vai pat diviem speciālistiem varēsim noteikt konkurētspējīgu atalgojumu.

Ar Valgas kolēģiem jau esam vienojušies, ka viena no bāzes vietām būs Latvijas – Igaunijas institūts, kur strādātu viens vai divi darbinieki. Protams, mēs rēķināmies, ka ir nepieciešams laiks, kamēr šo projektu uzrakstīsim, kamēr to izvērtēs. Vai tas notiks šogad vai nākamgad, to vēl nevaru pateikt. Šīs kopīgās stratēģijas uzdevums būs vēl vairāk precizēt ideju par kopīgo Valkas – Valgas radošo centru. Tas bāzētos Valgā, bijušā apriņķa ēkā ar jauno dakstiņu jumtu, blakus lielveikalam “Selver”. Savukārt Valkā, pašvaldības īpašumā esošajā ēkas Tālavas ielā 12 vienā pusē, šim radošajam centram būtu otra bāzēšanās vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs ēkas lielākajā daļā pašlaik jau notiek remontdarbi, kur top veikals, kas specializēsies ūdensvada, santehnikas un kanalizācijas preču tirgošanā. Uzņēmēji ir gatavi ieguldīt lielus līdzekļus, lai vasarā jau varētu atvērt šo veikalu. Pašvaldība uzņēmējiem izvirzīja nosacījumus, ka šī ēka ir jāpieslēdz centrālajai apkurei un pilsētas kanalizācijai. Līdz ar to šī teritorija ne tikai tiks sakārtota, bet arī attīstīsies un būs apdzīvota.

Šī mūsu kopīgā stratēģija paredzēs turpināt stiprināt mūsu draudzības saites vairākās jomās, piemēram, izglītībā un sociālajā aizsardzībā un palīdzībā. Mūsu pašvaldībām tas ir ieteikums arī no Eiropas Komisijas puses, lai varētu kopā piedalīties arī citos Eiropas Savienības projektos, ne tikai Latvijas – Igaunijas programmā. Līdz šim jau esam vienojušies ar Valgas pašvaldību par kopīgām norisēm Lielajā labdarības robežtirgū, kā arī kopīgiem Valkas un Valgas pilsētas svētkiem. Jā, atklāti teikšu, sadarbība nav vienkārša vairāku apsvērumu dēļ, bet beigu beigās nonākam pie pozitīva kopsaucēja. Arī šis kopīgais gadumijas pasākums apliecināja, ka tas ir mūsu vienīgais pareizais ceļš,” ir pārliecināts novada pašvaldības priekšsēdētājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.