Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada pašvaldība īsteno projektu “WoodMeadowLIFE”

Attēlam ilustratīva nozīme.

Latvijas Dabas fonds (LDF) sadarbībā ar Igaunijas Vides pārvaldi un citām Igaunijas organizācijām ir piesaistījis EK Life programmas līdzekļus īpaši aizsargājamo biotopu 6530* Parkveida pļavas un ganības atjaunošanai Latvijā un Igaunijā. Projekta “WoodMeadowLIFE: Parkveida pļavu atjaunošana un atbalsts to ilgtspējīgai apsaimniekošanai Igaunijā un Latvijā” mērķis ir atjaunot 700 hektārus ES nozīmes aizsargājamās dzīvotnes “Parkveida pļavas un ganības” platību Latvijā un Igaunijā, un izveidot atbalsta sistēmu šo platību ilgtspējīgai apsaimniekošanai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā biotopu atjaunošanas darbus plānots veikt 8 Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. vienā no nozīmīgākajām šī biotopa izplatības vietām – aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”.  Kopējais projekta īstenošanas laiks: 2022. – 2025. gads. Projekta ietvaros atbalstāmās darbības:

  1. Eksperta atzinuma par atmežošanas nepieciešamību sagatavošana;
  2. Koku un krūmu sakņu frēzēšana;
  3. Atvašu pļaušana;
  4. Aploku uzstādīšana, ja turpmākā vietas apsaimniekošana tiks realizēta ar noganīšanu;
  5. Caurteku ierīkošana, ja tā nepieciešama vietas sasniedzamības nodrošināšanai. 

Valkas novadā šis projekts tiek īstenots zemes vienībā “Meža Tači” (kadastra nr. 94880130004). Zemes vienības kopējā platība ir 7.04 ha, no tiem 1.18 ha pļavas, 4.89 ha mežs, 0.8 ha zeme zem ūdeņiem un 0.17 ha zeme zem ceļiem. Projekta ietvaros esošā zemes vienība tiek pārveidota par parkveida pļavu, kuru pašvaldība tālāk varēs nodot nomā ganībām. Projekta ietvaros jau ir veikts eksperta novērtējums un saņemts atzinums par biotopa, tā struktūru un funkciju atjaunošanai nepieciešamiem pasākumiem. Tālāk plānots veikt atmežošanu, lai atjaunotu Eiropas Savienības nozīmes biotopu Parkveida pļavas un ganības (6530*) un ar to saistīto īpaši aizsargājamo sugu dzīvotnes, kā arī mainīt zemes lietošanas kategoriju platībām, kurās tiks veikta atmežošana, no meža zemes uz lauksaimniecībā izmantojamu zemi. Pēc apauguma novākšanas tiks veikta sakņu frēzēšana, vienā ceļa posmā nepieciešama caurtekas ierīkošana un aploka izveide visai zemes vienībai. 

Projekta atbalsta likme ir 75% no kopējām attiecināmajām izmaksām, Valkas novada pašvaldības līdzfinansējums sastāda 25%.

Informāciju sagatavoja: Toms Simtiņš, projekta vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.