Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā notiks militārās mācības “Namejs 2022”

No 20. līdz 22. maijam Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā, tostarp Valkas novadā, notiks Nacionālo bruņoto spēku ikgadējās militārajās mācības “Namejs 2022-1”, lai pārbaudītu brigādes vienību, tostarp 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militāro mācību laikā Valkas novada Valkas, Vijciema un Zvārtavas pagastos zemessargi un karavīri ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus. 

Uzdevumu izpildes laikā Valkas novadā pārvietosies Latvijas un sabiedroto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Karavīri un zemessargi izmantos tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, un izmantotās teritorijas tiks sakoptas. 

Militārās mācības noslēgsies ar svinīgu ceremoniju 22.maijā Valkā. Tajā piedalīsies Latvijas un sabiedroto spēku vienības. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību norisei atbalstu sniegs gan valsts un pašvaldību iestādes, gan darba devēji, dodot iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas. Savukārt privāto zemju īpašnieki sniegs būtisku atbalstu, piekrītot nodot savus īpašumus mācību vajadzībām. 

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus. 

Zemessardze aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā. Lūdzam iedzīvotājus neuztraukties, redzot militārās tehnikas, karavīru un zemessargu pārvietošanos, kā arī tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2022” notiks divās daļās. Maijā tās notiks tikai Vidzemē, bet septembrī – visā Latvijā, tostarp arī Vidzemē.

Informāciju sagatavoja: Lelde Krancmane, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.