Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā lielākais atbalsts – “Jaunai Vienotībai” un “Attīstībai/Par”

Pēc lielās vēlētāju aktivitātes, kādu piedzīvoja vēlēšanu iecirknis Nr.884 Valkas pilsētas kultūras namā, vēlēšanu komisija ar nepacietību gaidīja brīdi, kad varēs sākt balsu skaitīšanu. Foto: Inga Karpova

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā publicētās informācijas Valkas novada vēlētāji 14. Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu atdevuši par “Jauno Vienotību”. Valkas novadā 20,31 procents vēlētāju nobalsojuši par šobrīd pie varas esošo politisko spēku. Tas attiecīgi ir 800 vēlētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka Valkas novadā ir 6349 balsstiesīgie. Vēlēšanās piedalījušies 3948 vēlētāji jeb 62,18 procenti. Pēc balsu saskaitīšanas konstatēts, ka 3 939 jeb 62,04% procenti bijušas derīgas aploksnes, bet 3885 jeb 98,63 procenti derīgas zīmes.

Līderis ar 800 balsīm jau pieminētā “Jaunā Vienotība” (20,31 procents), otrajā vietā – apvienība “Attīstībai/Par!” ar 665 balsīm (16,88 procents), bet trešajā – “Zaļo un Zemnieku savienība” ar 574 balsīm, kas ir 14,57 procenti. Savukārt Nacionālā apvienība palikusi ceturtajā vietā ar 418 balsīm jeb 10,61 procentu.

Zariņš neizslēdz varbūtību iekļūt Saeimā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jaunajā Vienotībā” Vidzemes sarakstā ar 14. kārtas numuru uz Saeimu mērķēja novada pašvaldības deputāts Viesturs Zariņš, taču viņam pietrūka vēlētāju atbalsta, lai iekļūtu Saeimā. V. Zariņu atbalstījuši 890 Vidzemes vēlētāji. Viņš saņēmis 176 plusus un 86 svītrojumus.  

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar V. Zariņu, lai uzzinātu viņa viedokli par Saeimas vēlēšanu rezultātiem.

“Katrā ziņā šīs Saeimas vēlēšanas bija pārsteidzošas, jo līdz pašām beigām saglabājās intriga, kura partija vispār iekļūs Saeimā. Skaidrs, jo mazāk partiju, jo vieglāk ir sastādīt valdību un izveidot koalīciju. Saeimā iekļuva septiņas partijas. Uzskatu, ka tas Latvijā ir jau ierastais partiju skaits, kas uzvar vēlēšanās. Pārsvarā tās visas ir labējās, tāpēc būs interesanti, kura ar ko kopā ies. Agrāk automātiski varēja kādu partiju nolikt malā un vispār nerunāt, šoreiz šis izslēgšanas princips nedarbosies. Ņemot vērā, ka “Jaunā Vienotība” un personīgi arī es pirms vēlēšanām diezgan pieticīgi reklamējās, domāju, ka vēlēšanu rezultāti ir labi. Nokļūstot 12. pozīcijā, pastāv varbūtība, ka varu nokļūt arī starp Saeimas deputātiem, jo vēl jau nav zināms, kurš no Saeimā iekļuvušajiem deputātiem būs ministrs,” spriež V. Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krauklis turpinās vadīt Valkas novadu

Valkas novadā otrs populārākais politiskais spēks, par ko vēlētāji atdeva visvairāk balsis, bija apvienība “Attīstībai/Par!”. Šis pašreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika vadītais politiskais spēks, pietrūkstot vien 250 balsīm, nepārvarēja piecu procentu barjeru un līdz ar to neiekļuva Saeimā. Dienu pēc vēlēšanām, aizvadītajā svētdienā, A. Pabriks, kurš 14. Saeimas vēlēšanās startēja arī kā topošais Ministru prezidenta kandidāts, mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja, ka līdz ar zaudēšanu vēlēšanās viņa aktīvais posms vadošos amatos Latvijas politikā ir noslēdzies.

“Attīstībai/Par!” Vidzemes sarakstā ar 29. kārtas numuru startēja Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš vēlēšanu dienā saņēma 1003 vēlētāju balsis. V. A. Krauklim bija 394 plusi un 56 svītrojumi. Sarunā ar “Ziemeļlatviju” viņš atzīst: “Pēc vēlēšanām man ir divējādas sajūtas. No vienas puses – man ir gandarījums, ka vēlētāji man ir izrādījuši lielu atbalstu, jo sarakstā no pēdējās, 29. pozīcijas esmu pacēlies uz 11. pozīciju. Tas ir personīgi labs rādītājs un mana darba novērtējums. Žēl, ka mums pietrūka tikai 250 balsu, lai iekļūtu Saeimā, bet šoreiz izšķirošā loma bija Rīgas sarakstam. Mēs, Vidzemes saraksts, aktīvi piedalījāmies pirmsvēlēšanu kampaņā, neizvairījāmies no neērtiem iedzīvotāju jautājumiem. Domāju, ka daudz paveica tā saucamā melnā kampaņa, kuru izvērsa īsi pirms vēlēšanām. Protams, ir žēl, ka Latvijas politikā vairs nestrādās Artis Pabriks un Juris Pūce, bet Saeimā ir iekļuvuši vairāki pieredzējuši un zinoši pašvaldību vadītāji, piemēram, Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Viņi būs tie, kas pārstāvēs pašvaldību intereses. Savukārt es turpināšu godprātīgi strādāt Valkas novadā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka Vidzemes sarakstā ar 28. kārtas numuru uz Saeimu mērķēja bijusī valcēniete Sintija Kvēpa. Viņa saņēmusi 624 balsis un 21 plusu. Bijuši arī 62 svītrojumi.

Turpinās darbu iedzīvotāju interešu labā

No Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Vidzemes sarakstā ar 14. kārtas numuru startēja Valkas novada pašvaldības deputāts Agnis Birkavs. Viņš ir saņēmis 457 vēlētāju balsis, bet ar šo rezultātu neiekļuva Saeimā. Viņš ir saņēmis vēlētāju piešķirtos 120 plusus un arī 32 svītrojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Birkavs, komentējot vēlēšanu rezultātus, saka: “Visiem saviem vēlētājiem saku paldies par atbalstu. Vēlēšanu rezultātu vērtēju pozitīvi. Nacionālajai apvienībai vēl ir kur augt. Turpināsim strādāt iedzīvotāju interešu labā, un nākotnē rezultāti neizpaliks”.

GALERIJA: Vēlēšanu komisija Valkā skaita vēlētāju balsis

GALERIJA: Valkā pie vēlēšanu iecirkņiem veidojas rinda

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.