Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā klases aiziet karantīnā

Foto: wikimapia.org

Valkas novadā pēdējo dienu laikā reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izveidotajā kartē redzamajiem datiem uz 12. septembri šādu gadījumi bija 35 (Smiltenes novadā – 123).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka šis skaitlis ir kumulatīvais radītājs, kas atspoguļo to personu skaitu, kurām pēdējās 14 dienās konstatēta Covid-19 infekcija.

Risks – arī brauciens skolas busiņā

Vīruss “ienācis” arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā. No 9. septembra saistībā ar Covid-19 saslimšanas gadījumiem ģimnāzijas 3.a, 5.b, 7.b, 8.b un 11. klašu skolēniem ir noteikta mājas karantīna. Tas nozīmē, ka klātienē, sākot no 6. klases, mācās vakcinētie un pārslimojušie skolēni, bet nevakcinētajiem skolēniem ir atsācies attālinātais mācību process.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pārsvarā skolēni devušies karantīnā kā kontaktpersonas,” informē  Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.

Viņa piebilst, ka no pirmdienas, 13. septembra, karantīnā devušies arī tie skolēni, kuri uz mācībām  Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā braukuši vienā pagasta busiņā no Vijciema pagasta.

Ņemot vērā jaunus saslimšanas gadījumus, skola  savā “Facebook” kontā publicējusi skaidrojumu, kā šādos gadījumos tiek organizētas mācības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja tests ir pozitīvs 1.–5. klasēs, tad visa klase dodas attālinātajās mācībās un skolotāji vada tiešsaistes stundas. To, kādi testi jāveic, lai atgrieztos, nosaka ģimenes ārsts. Ja klasē ir kāds vakcinēts skolēns, viņš drīkst nākt uz skolu un mācīties klasē.

Ja tests ir pozitīvs 6. līdz 12. klasēs, tad mājās mācīties dodas tikai nevakcinētie klasesbiedri. Skolotāji turpina vadīt stundas vakcinētajiem un citādi sertificētajiem. 

Skola atgādina, ka testēšana notiek otrdienu rītos un rezultāti tiek paziņoti ātri. “Ja kādam izglītojamajam parādās augšējo elpceļu (klepus, iesnas, kakla sāpes) infekcijas pazīmes, lūdzam būt atbildīgiem, neapmeklēt skolu un sazināties ar savu ģimenes ārstu,” aicina Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas vadība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīdina arī profesionālās ievirzes skolas

Valkas novada domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks “Ziemeļlatvijai” teic, ka ģimnāzija kontrolē situāciju atbilstoši apstākļiem un noteikumiem un pati tiek galā, tāpēc pašvaldībai nekādi papildu pasākumi pagaidām nav jāveic.

Otrā Valkas novada izglītības iestādē –  Ērģemes pamatskolā – saslimšanas gadījumi ar Covid-19 līdz 14. septembrim nav konstatēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ģimnāzija apmainās ar  informāciju ar Valkas mākslas, mūzikas un sporta skolām, un tās ir lietas kursā, kuriem bērniem nevajadzētu nākt uz nodarbībām. Šobrīd tiekam galā. Problēmas varētu būt, ja saslimšanas apjomi novadā palielināsies,” piebilst Rolands Rastaks.

Jau rakstījām par Smiltenes novadu, kur arī atsevišķās skolās klases devušās karantīnā.

Skatoties 14 dienu kumulatīvo saslimstību Latvijas novados uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Smiltenes novads  joprojām ir 2. vietā SPKC veidotajā TOP 5, kurā iekļauj piecus Latvijas novadus ar visaugstākajiem saslimstības rādītājiem.

Smiltenes novadā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju kumulatīvais rādītājs uz 12. septembri bija 677,5   Sliktāka situācija joprojām ir tikai Līvānu novadā (977,8), tur slimība izplatās ļoti strauji. 3. vietā TOP 5 vakar bija Talsu novads  (557,4).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.