Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā izsludina nedrošā ledus laika periodu

www.pexels.com

Ņemot vērā laikapstākļus, ūdenstilpju faktisko ledus stāvokli un meteroloģiskās prognozes, Valkas novada pašvaldība izdevusi rīkojumu par publisko ūdenstilpju nedrošā ledus laika periodu no piektdienas, 1. decembra, līdz ledus izkušanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā periodā iedzīvotājiem ir aizliegts atrasties uz Valkas novada teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus.

Novada pašvaldības elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste Dace Pūce informē, ka šis aizliegums neattiecas uz zemledus makšķerniekiem, kuri ir nodrošināti ar šādiem drošības līdzekļiem: sertificētu drošības kombinezonu, apavu radzēm, glābšanās pīķiem (nagiem, radzēm), vergu, kas paredzēts ledus biezuma un izturības noteikšanai, kā arī glābšanas auklu (virvi, līni).

“Ledus biezums dažādās vietās var būt atšķirīgs. Simtprocentīgu drošību garantēt nav iespējams, tāpēc iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un pašiem jāizvērtē sava drošība, kāpjot un atrodoties uz ledus. Turklāt vecākiem šajā laikā vajadzētu pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, uzraudzīt bērnus un atturēt tos no izklaidēm uz ledus,” iesaka D. Pūce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja iedzīvotāji ierauga kādu, kas ir ielūzis ledū, nekavējoties jāinformē par to Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), zvanot uz tālruni 112.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka aizvadītajā ziemas periodā no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. martam ugunsdzēsēji glābēji pēc ielūšanas ledū izglāba piecus cilvēkus, bet no ūdenstilpēm izcēla 32 bojāgājušos, no kuriem astoņi, visticamāk, bija ielūzuši ledū.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa skaidro, ka ledus kārta veidojas pakāpeniski, sākot no krasta, tāpēc tuvāk ūdenstilpes vidum ledus vēl būs nevienmērīgs un cilvēks var ielūzt. Tas ir plānāks vietās, kur ūdenskrātuvēs ietek rūpnieciskie ūdeņi, pie tiltiem un vietās, kur aug niedres, krūmi vai atrodas kādi priekšmeti. Turklāt uz ledus segas sasnigušais sniegs veido mānīgu priekšstatu par to, ka ir izveidojusies bieza ledus sega.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja tomēr cilvēks ielūzt ledū, tad jācenšas saglabāt mieru, jāelpo pēc iespējas lēnāk un dziļāk, bet galva jātur virs ūdens. Nelaimē iekļuvušajam ir jāmēģina nolikt rokas uz ledus, uzgulties uz ledus malām ar krūtīm un izstumt sevi no ūdens. Izkļūstot no ūdens, nevajag uzreiz celties kājās, bet labāk ritināties prom no bīstamās vietas vai rāpot uz krastu pa to pašu ceļu, pa kuru atnākts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.