Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada deputāti pieņem īpašus noteikumus, kas regulē azartspēļu atvēršanas vietas

Foto: Inga Karpova

Ceturtdien, 30.septembrī, attālināti notikušajā Valkas novada domes sēdē pašvaldības deputāti vienbalsīgi un bez diskusijām pieņēma lēmumu par Saistošajiem noteikumiem, kas nosaka teritorijas, kurās nevarēs organizēt azartspēles, tostarp arī atvērt spēļu zāles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie pašvaldībā pirmo reizi pieņemtie Saistošie noteikumi paredz, ka turpmāk Valkas novadā azartspēles nav atļauts organizēt tuvāk par simts metriem no: izglītības iestādēm un ar izglītību saistītu infrastruktūru (dienesta viesnīcām, bibliotēkām, sporta hallēm, sporta laukumiem un stadioniem); kultūras iestādēm; medicīnas iestādēm, tajā skaitā ārstu praksēm; sociālās aprūpes iestādēm; dzīvojamām mājām, kā arī baznīcām un kulta celtnēm.

“Ziemeļlatvija” jau vairākkārt ir rakstījusi par vietējo iedzīvotāju skaļi celto trauksmi un konkrētu rīcību – iedzīvotāju parakstu vākšanu pret spēļu zāles atvēršanu Ausekļa ielā 4. Ir izveidota arī Valkas iedzīvotāju iniciatīvas grupa, kura sociālajos tīklos un arī medijos aktīvi pauž viedokli par azartspēļu liegumu novadā, kā arī tiekas ar pašvaldības deputātiem, lai diskutētu par šiem pēdējā laika aktuālajiem jautājumiem.

Savukārt domes lēmumā minēts, ka Valkas novada iedzīvotāji ir savākuši vairāk nekā 1600 parakstu pret spēļu zāles atvēršanu konkrētā adresē (domāts Ausekļa ielā 4 – redakcijas piebilde), bet šie paraksti nav uzskatāmi par vēršanos pret konkrētu azartspēļu organizētāju. Šie paraksti apliecina, ka tieši azartspēļu atrašanās vieta ir priekšnoteikums tam, vai tiek aizskartas iedzīvotāju intereses vai ne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst gan, ka iedzīvotāju protesti sākās pēc tam, kad atklātībā parādījās informācija par pašvaldības vēlmi izsniegt SIA “LVBet” atļauju spēļu zāles, bingo zāles, totalizatora vai derību likmju pieņemšanas vietai Ausekļa ielā 4.

Pēc novada domes sēdes “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Nacionālās apvienības deputātu Agni Birkavu, kurš kopā ar Valkas iedzīvotāju iniciatīvas grupu aktīvi pauž savu nostāju šajā lietā. Viņš norāda, ka 30. septembrī notikušajā domes sēdē deputāti neapsprieda jautājumu par atļaujas izsniegšanu spēļu zāles ierīkošanai Ausekļa ielā 4, bet gan par šiem Saistošajiem noteikumiem, kas regulēs spēļu zāļu atrašanās vietu novada teritorijā. A. Birkavs norāda, ka par opozīciju uzskatītajiem deputātiem ir tālākas rīcības plāns, bet pagaidām viņš atturējās to publiski izklāstīt.

Novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Vilmārs Vesingi skaidro, ka pieņemtie Saistošie noteikumi nevar tikt attiecināmi uz jautājumu par pašvaldības atļaujas izsniegšanu SIA “LVBet” par spēļu zāles ierīkošanu Ausekļa ielā 4. Pašvaldībai ir jāņem vērā tā situācija, kas bija spēkā esoša brīdī, kad tika saņemts šis iesniegums no SIA “LVBet” ar lūgumu izsniegt atļauju.

“Pašvaldības atļaujas izsniegšana neizskatās reāla, jo šobrīd nav astoņu deputātu balsu, kas balsotu par. Es balsošu pret šīs atļaujas izsniegšanu,” uzsver V. Vesingi. Viņš atklāj, ka Finanšu komitejas oktobra sēdē tiks prezentēta pašvaldības izstrādātā iedzīvotāju aptaujas anketa. V. Vesingi stāsta, ka jautājumus aptaujai virzījis pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis, bet tālāk noticis kopīgs darbs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.