Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas Mākslas skolā izskanējis izlaidums

Foto: Ilze Fedotova

Aizvadītajā piektdienā Valkas Mākslas skolā izskanēja 31.izlaidums. Skolas laikā apgūtais, jauniegūtie draugi un dažādi piedzīvojumi uz visu dzīvi paliks atmiņā 25 šī gada absolventiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveikt absolventus bija ieradušies viņu radi, draugi, paziņas. Izsniedzot apliecības par profesionālās ievirzes izglītības iegūšanu, uzrunājot klātesošos, ceļa vārdus teica skolas direktore Sniedze Ragže: “Šis ir priecīgs notikums – lielie darba svētki. Mēs ļoti lepojamies ar mūsu bērniem un sakām paldies vecākiem, absolventu ģimenēm par rūpēm un atbalsta sniegšanu kā ikdienas, tā skolas gaitās. Māksla ir skaistumā pārvērsta gudrība. Mākslas izglītība ir patiesās demokrātijas piemērs, jo tikai mākslā mēs varam būt tik brīvi kā nekur citur.”

Svētku reizē absolventus sveica arī Valkas novada domes priekšsēdētāja Gita Avote, veltot viņiem uzmundrinājuma un laba vēlējuma vārdus. “Nebaidieties uzdrīkstēties, nebaidieties izteikties radoši, izmantojiet iegūtās zināšanas un prasmes, viss vienmēr izdosies. Savukārt pedagogiem gribas teikt – liels paldies par ieguldīto darbu, kas ir jūsu sirdsdarbs, par lolojumu. Un es ticu, ka šodien ir tāda gandarījuma sajūta par katru jauno mākslinieku, kurš beidz mākslas skolu un iesoļo plašajā pasaulē, kur mākslas ceļi krustosies un viņu darbus varēsim ieraudzīt. Paldies visam skolas kolektīvam!” izskanēja izlaidumā.

Foto: Ilze Fedotova

Skolotāja Skaidrīte Bondare veltīja īpašus vārdus, raksturojot katru no absolventiem, kuri šo gadu garumā ir radoši izauguši gan kopā ar vienaudžiem, gan skolotājiem. Viņas vārdos varēja saklausīt, kurš no tiem bijis jautrākais, kurš atraktīvākais, uzcītīgākais, čaklākais un pat uz mazām blēņām naskākais. Skolotājai Skaidrītei labs un trāpīgs vārds atradās katram absolventam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izlaidums notika divās daļās, 5.a un 5.b kursam – pirmajiem, bet nedaudz vēlāk uz svinīgo brīdi pulcējās astoņi skolas audzēkņi no Valgas pilsētas. Valgas izglītības nodaļas speciāliste Tīna Lalla uzrunā aicināja savu prasmi gleznot uz audekla turpināt, gleznojot savu nākotni.

Līdztekus izlaidumiem skolas izstāžu zālē durvis vēra absolventu noslēguma darbu izstāde “Brīnumzeme”. Tēma ir atvasināta no Luisa Kerola stāsta Alise Brīnumzemē un kopumā – no sirreālisma mākslas novirziena. Patīkami pārsteidza gan darbu izpildījuma kvalitāte, gan radošums un iztēles rotaļas. Šī bija tā reize, kad absolventi tuviniekiem atrādīja noslēguma darbus, kopā ar ģimenes locekļiem varēja fotografēties pie saviem darbiem, kā arī iemūžināt īpašos mirkļus izlaiduma dienā.

GALERIJA: Valkas Mākslas skolā izskanējis izlaidums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.