Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas mākslas skolā apskatāms plašs meža iemītnieku arsenāls

Par godu Lieldienām Valkas mākslas skolas audzēkņiem bija iespēja iesaistīties Valkas pilsētas vides objektu izdekorēšanā. Foto: Elina Tedere

Īsi pirms Lieldienām “Ziemeļlatvija” viesojās Valkas mākslas skolā, lai apskatītu skolas audzēkņu darbu izstādi. Šajā reizē ir izveidota pavasarim atbilstoša izstāde Zaķis ar saviem draugiem, kuru veidojuši 4. kursa audzēkņi skolotājas Marutas Stabulnieces vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavasarīgas vēsmas šobrīd ir manāmas visā skolas ēkā – pirmā stāva logā un uz palodzes gozējas zaķi, atlidojuši putni un tauriņi. Lai redzētu izstādi, jādodas uz otro stāvu. Tur uz zaļas sienas no sudrabotiem rāmīšiem uz apmeklētājiem gluži kā dzīvi noraugās visdažādākie meža iemītnieki – zaķis, lūsis, mežacūka, staltbriedis, vāvere un citi. Darbi tapuši interesantā tehnikā, kurā krāsas ar parasto zīmuli apvienotas vienā darbā.

“Šajā izstādē nav uzsvars uz mākslas darbu daudzveidību, bet vienotu tematiku. Vēlamies, lai ar laiku visas izstādes, ko rīkojam skolā, būtu skatāmas un baudāmas kā izstādes, kur visi darbi ir skaistos rāmīšos. Protams, resursi ir tādi, kā ir. Tomēr mums ir cerība, ka arī šī gada absolventu diplomdarbus varēsim atrādīt ierāmētus,” stāsta Valkas mākslas skolas direktore Sniedze Ragže un izrāda mācību iestādes telpas, kuras pēdējā laikā piedzīvojušas pārmaiņas.

Jau laikus gatavojoties audzēkņu diplomdarbu izstādei, viena telpa pārkrāsota pilnībā, otrajā stāvā jaunus toņus ieguvušas gaiteņa sienas. Šādas, pat mazākās pārmaiņas skolas vidē viennozīmīgi vairāk motivē un paaugstina radošo potenciālu kā audzēkņiem, tā visam kolektīvam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas pilsētā svētku laikā redzam dažādas skaistas Lieldienu dekorācijas. Izrādās, savs ieguldījums tajās ir arī Valkas mākslas skolas audzēkņiem, kuri iesaistījās vides objektu – olu – dekorēšanā. Plecu pie pleca kopā darbojās audzēkņi no Valkas (5. kurss) un Valgas (2. un 3. kurss), kā arī skolotājas Gunta Pavārnieka un Elina Tedere.

Bērniem bija iespēja radoši un brīvi izpausties, izdekorējot tās pēc saviem ieskatiem, protams, balstoties uz svētku tematiku. Darbojoties komandā, lielizmēra olas ātri vien ieguva pavasarīgas vēsmas ar dažādiem svētku akcentiem.

“Iesaistīties dekorāciju izdaiļošanā mūs uzrunāja sadarboties Valkas novada vides un reklāmas dizaina speciāliste Madara Birča. Labprāt piekritām, audzēkņi strādāja ar lielu prieku, zinot, ka svētku dekorācijas pilsētā iepriecina kā lielus, tā mazus. Pats galvenais, plecu pie pleca cītīgi strādāja gan latviešu, gan igauņu bērni, tāpēc šo varam saukt arī par divu pilsētu – Valkas un Valgas – kopdarbu ,” teic G. Pavārnieka un atklāj, ka īpašs prieks par veicamo uzdevumu bijis igauņu bērniem, kuri bijuši sajūsmā par to, ka viņu kopīgais darba rezultāts būs redzams ikvienam, kurš svētku laikā paviesosies Valkā. Turklāt viņi painteresējušies, vai arī nākamajā gadā par godu Lieldienām varēs iesaistīties līdzīgā aktivitātē. Ja tāda būs, tad noteikti tajā piedalīšoties.

Pavasarīgā izstāde mākslas skolas telpās ir apskatāma darbdienās visu aprīli. Bet jau maija pirmajā pusē ikvienam interesentam tiks atrādīti mākslas skolas absolventu diplomdarbi, pie kuriem jau šobrīd audzēkņi cītīgi strādā. Bet jūnijā ir iecerēta Valkas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Valgas kultūras centrā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas svētku laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.