Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas kultūras namā būs skatāma Kārļa Anitena monoizrāde “Liftā un ratiņos”

Trešdien, 6. aprīlī plkst. 19.00  Valkas pilsētas kultūras nama Livonijas zālē Kārļa Anitena monoizrāde “Liftā un ratiņos”.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes veidotāji norāda, ka sižets risinās kāda mistiska nama šahtā iestrēgušā liftā, kurā daudzu stundu garumā vienīgie iesprostotā vīrieša sarunu biedri ir ļaudis fotogrāfijā pie lifta sienas, kas realitātē ir izrādes skatītāji. Vienīgās “mēbeles” šajā liftā ir nez kur gadījušies iepirkuma ratiņi un skanda. Uz kurieni ar liftu grasījās doties izrādes varonis? Kāda iepirkuma ratiņiem ir saistība ar varoņa dzīvesstāstu? Kas patiesībā šajā stāstā ir pats lifts? Kādēļ tas apstājās un kādēļ neviens nesteidzas atpestīt iesprūdušo cilvēku? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus šajā absurdajā, vienlaikus smieklīgajā un pārdomas raisošajā stāstā risina varonis.  

Ceļojums izrādes varoņa dzīves līkločos nemanāmi pāraug paša Kārļa pieredzētajā un pārdzīvotajā savā radošajā darbībā un personīgajā dzīvē. Aiz K. Anitena dzirkstošā humora un būšanas uzmanības centrā daudzās radošās izpausmēs slēpjas dzīves novērtējums, kurā netrūkst arī skaudru mirkļu, netaisnības un pāridarījumu. Taču dzīves misija, kas ir dāvāt cilvēkiem prieku, K. Anitenam allaž ir palīdzējusi atrisināt problēmas un, iespējams, tā palīdzēs arī viņa liftā iesprostotajam varonim izkļūt no slazda. Bet varbūt tieši negaidītā apstāšanās trakulīgajā skrējienā dos gana daudz vērtīgu atbilžu, lai ļautu gan Kārlim, gan viņa varonim nākotnes ceļu ieraudzīt pavisam citā gaismā. 

Pieminēšanas vērts ir arī izrādes inscenējums. Pēc režisora ieceres ar visiem skatuves uzdevumiem – aktierspēli, scenogrāfijas pārbūvi, gaismošanu un apskaņošanu jātiek galā aktierim, kurš spēlē šajā izrādē, tātad pašam K. Anitenam. Par partneri gaismu režijā, kam izrādē ir īpaša nozīme, Kārlis Anitens izraudzījies Latvijas Nacionālā teātra gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu, ar kuru kopā radošajā dzīvē realizēti vairāki izaicinoši projekti. Savukārt izrādes producēšanu režisors uzticējis Maritai Krūskopai. Abu ceļi krustojušies pirms gandrīz divdesmit gadiem, un kopā realizētas neskaitāmas trakas un aizraujošas idejas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Režisors un aktieris Kārlis Anitens.

Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. 

Ievērosim pastāvošos sanitāri epidemioloģiskos noteikumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties pie kultūras nama kasē katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 17.00. 

Biļete maksā 10 eiro.

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.