Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda iekļūst konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā

Publicitātes foto.

Vairākus mēnešus skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” dalībnieki no visas Latvijas pierādīja savu erudīciju fizikā, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas konkursa finālā. 29. aprīlī Latvijas Fizikas dienas ietvaros Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni būs vieni no tiem, kuri sacentīsies par fizikā zinošāko jauniešu titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaugstāko punktu skaitu Vidzemes reģionā ieguva komanda “Optrons UV” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, nopelnot 73 punktus no 80. Otro vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni, taču trešo – Ērgļu vidusskolas. Tā kā finālā varēja iekļūt tikai viena rezultatīvākā komanda no katra reģiona, ceļazīmi uz konkursa noslēgumu ieguva Valkas jaunieši. Par vietu finālā Vidzemes reģionā sacentās arī Apes, Valmieras, Madonas un Limbažu skolu audzēkņi.

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā iekļuvušās komandas:

  • RĪGA – “Putns”, Rīgas 84. vidusskola;
  • RĪGAS REĢIONS – “Gaismas nesēji”, Siguldas Valsts ģimnāzija;
  • VIDZEME – “Optrons UV”, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;
  • ZEMGALE – “MOm”, Jelgavas 5. vidusskola un “Zobrati”, Jelgavas 5. vidusskola;
  • KURZEME – “Andromeda”, Skrundas vidusskola;
  • LATGALE – “Kilovati”, Daugavpils Valsts ģimnāzija.

“Konkursa aizvadītās kārtas skolēniem bijušas izaicinājumiem un piedzīvojumiem pilnas – ekspertu sagatavotie uzdevumi rosināja domāt gan par nākotnes enerģiju, kas ir šī gada galvenā tēma, gan par komandas saliedētības nozīmi. Jaunieši konkursa gaitā risinājuši āķīgus teorētiskus un praktiskus uzdevumus un pat rīkojuši fizikas eksperimentu ballīti. Latvijas Fizikas diena arī skatītājiem un līdzjutējiem ļaus ieskatīties “FIZMIX Eksperimenta” aizkulisēs un uzzināt daudz jauna gan par fiziku, gan par nākotnes enerģiju,” stāsta AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa fināls un Latvijas Fizikas diena – 29. aprīlī

Jau 29. aprīlī plkst. 14.00 konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi FIZMIX Facebook lapā būs iespējams vērot ikvienam interesentam. Pasākumā tiks runāts par nākotnes enerģiju, rādīti elpu aizraujoši eksperimenti un pārbaudītas zināšanas skatītāju viktorīnā. Latvijas Fizikas dienas izskaņā tiks noskaidroti un apbalvoti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji.

Par erudīcijas konkursu FIZMIX Eksperiments

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments .

Informāciju sagatavoja: Lelde Bukovska, konkursa koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.